Istnieje pewna mało subtelna różnica pomiędzy starymi "onymi" a ich współczesnymi odpowiednikami - i warto o niej pamiętać, a nawet głośno o niej mówić: otóż ci współcześni nie wyobrażają sobie, żeby władzę oddać we wraże łapy opozycji ot tak, po dobroci, czyli w wolnych, demokratycznych i uczciwych wyborach.

Gdy Andrzej Lepper w otoczeniu swojej świty, z Łyżwińskim po lewej i Begerową (to ta od kurwików) po stronie prawej, na moment zatrzymał się przed sejmowym lustrem, żeby poprawić fryzurę, zapewne nie zdawał sobie sprawy, że za chwilę wypowie słowa, których sens i znaczenie stopniowo i boleśnie dotrą w pełni do słuchających go posłów i Polaków. Wyciągnął grzebyk, przechylił głowę i charakterystycznym ruchem dwóch rąk zaczesał włosy na tył czaszki. Jeszcze tylko podciągnąć krawat w biało-czerwone pasy... Był gotów. Za chwilę z sejmowej mównicy padnie: „Wersal się skończył!".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Kraść trzeba uczciwie"
  Motto suwerena.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  To nie jest żadna kradzież, to jest redystrybucja. To jest przekierowanie środków do ludzi wiary, ludzi honoru, ludzi głębokiego patriotyzmu. Pan prezes Kaczyński wypełnia polecenia Najwyższego oraz Panienki Jasnogórskiej we współpracy z panami Morawieckim, Mejzą, Bielanem, Obajtkiem i Hofmanem. Wypełnianie Woli Bożej nie jest grzechem:))
  @korab1
  Daj już spokój z tym sarkazmem. Czasami już nie wiadomo czy to sarkazm czy to prawda.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Panie Andrzeju (bo nie jestem młodszy), jak zwykle czapki z głów. Pana felietony dają jakąś nadzieję... jakąś.
  @stakie
  Sąsiadka zanadto myśląca. Zdecydowanie do elektoratu PiSu przemawia wina Tuska, Oni to dopiero kradli, Polskę sprzedawali, do śmierci byśmy pracowali, gdyby nadał rządzili. I to jest aż przerażające, jak jeden z tych motywów załatwia każdą rzecz. Panaceum na współczesny świat w postaci papki z mediów rządowych
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Myślę, że to wiatr od wschodu (żeby tylko wiatr!) subtelnie odczłowiecza owe "elyty"
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Patrzę na zdjęcie: niedobra Unia Europejska tak utuczyła panią Beatę 'przez ostatnich osiem lat'. Okropna eurodieta, europarlamentarzystki Szydło.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Czas skończyć z publiackajmi tego pana, który żyje w minionej epoce, w Gazecie Wyborczej. Potrzeba czegoś świeższego. Pozdrawiam serdecznie.
  @osobaludzka
  Prawda w oko kole ??
  już oceniałe(a)ś
  1
  0