O zwolnieniu poinformował sam radny. - Po analizie jego wszystkich działań na rzecz firmy i rozlicznych zadań jako radnego oraz bardzo aktywnego człowieka pani dyrektor zdecydowała się zakończyć współpracę z Łukaszem Wantuchem - mówi "Wyborczej" Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Magdalena Nowak-Obrzut, dyrektorka ZDMK (posadę objęła w grudniu) wręczyła Łukaszowi Wantuchowi wypowiedzenie umowy we wtorek (24 stycznia), po miesiącu ich wspólnej pracy i kilka dni po wybuchu afery związanej z biznesem prezydenckiego radnego.

Radny Łukasz Wantuch zwolniony z ZDMK. Wcześniej koledzy zawiesili go w klubie

- Zdaję sobie sprawę z tego, że w ostatnim czasie moja osoba wywołała nieco kontrowersji. Te z ostatnich dni dotyczące firmy "Gramy Systemem" mogły przelać czarę goryczy i zdecydować o zwolnieniu mnie. Rozumiem, że Zarząd Dróg Miasta Krakowa nie potrzebuje wokół siebie szumu, który mimowolnie generowałem - mówi o kulisach zwolnienia radny Łukasz Wantuch.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Patologią jest zatrudnianie przez prezydenta radnych w miejskich spółkach i jednostkach. Tych samych radnych, którzy powinni nadzorować działanie prezydenta.
  @macciek123
  Ale doskonale wiesz, że taki radny jak p. Wantuch nie był od kontrolowania jeno od popierania. Po zawieszeniu podtrzymywał gotowość dalszego popierania. Co zadeklaruje teraz?
  Trochę mnie zdziwiła ta deklaracja o lampach sodowych, ostatnio przecież chciał oszczędzać na pensjach katechetów. Teraz znowu lampy?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Kadencja mija szambo wybija. Ale dadzą radę uszczelnić pakułami z faktur od szwagrów.
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  Czadowe zdjęcie na ?jedynce? Wantuch wyglada jak wampir :D
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Co to za informacja na profilu Wantucha że Jacek Bednarz wystawiał lewe faktury za pomoc Ukraińcom. Da się to sprawdzić P. Angeliki?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A jakież to ma znaczenie jakie zarzuty formułuje taki typek jak Jaśko? Przecież to jest człowiek o zerowej wiarygodności.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Trochę dziwne z tymi grami losowymi - w całej Europie i w USA działają takie firmy, ostatnio chyba grupa właśnie 100 osób zgarnęła najwyższą wygraną w którejś loterii.
  @Bartolomeusz
  Od zawsze ludzie grali w Totka w grupach, ale towarzysko,pewnie tak robią do dzisiaj, i nie zakładali do tego celu działalności gospodarczych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0