W tragicznym wypadku pod Skawiną, do którego doszło 4 stycznia, zginął kierowca. Następnego dnia w szpitalu zmarła pasażerka. To rodzice trzymiesięcznego Teosia, który urodził się z krótszą nóżką. W internecie trwa zbiórka pieniędzy na operację chłopca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 4 stycznia ok. godz. 15 w miejscowości Jaśkowice w gminie Skawina. Czołowo zderzyły się jeep i honda. 

Tragiczny wypadek w Jaśkowicach

W hondzie podróżowało małżeństwo z niemowlęciem. Kierowca hondy poniósł śmierć na miejscu. Pasażerka była w tak ciężkim stanie, że wysłano do niej śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zanim helikopter dotarł na miejsce, u kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Udało ją się jednak uratować i przetransportować do szpitala.

Do szpitala trafiło również dziecko, które podróżowało na tylnym siedzeniu. Nie odniosło większych obrażeń.

Niestety, w czwartek, 5 stycznia mama niemowlęcia w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. 

Okazuje się, że małżeństwo, które zginęło w wypadku, to Piotr Zięcik i jego żona Sylwia, rodzice trzymiesięcznego Teosia, podopiecznego Fundacji Siepomaga.

Zbiórka na operację Teosia

Teoś urodził się 15 września 2022 roku z wadą lewej nóżki. Na stronie fundacji Siepomaga rodzice opisywali diagnozę, którą usłyszeli po urodzeniu Teosia: "Fibular hemimelia – choć wypowiedzieliśmy te słowa już dziesiątki razy, nadal ciężko nam w to uwierzyć. To wada wrodzona, u naszego synka objawiła się w postaci całkowitego braku kości strzałkowej, skróceniu i deformacji kości piszczelowej, braku kości śródstopia i stopie trójpalczastej" - pisali.

Zbierając pieniądze na operację Teosia, podkreślali: "Synek jest tak malutki i niewinny... Nie zasłużył na gorszy i trudniejszy start w życie. Nie jest świadomy swojej wady, tego, że jego nóżka nie wygląda tak, jak powinna... Gdy myślimy o całej tej trudnej sytuacji, czujemy niemoc i łzy same spływają po policzkach. Nasz synek chciałby nam wtedy powiedzieć, żebyśmy się nie martwili, bo wszystko się jakoś poukłada, a on kiedyś stanie na dwóch nóżkach. Nie stanie się tak bez Waszej pomocy. Na Teosia czeka pokoik, w którym miał postawić pierwszy krok. Teoś jest cudownym dzieckiem, jego zdrowie jest naszym największym marzeniem. Wspólnymi siłami uratujmy jego nóżkę!" - apelowali.

Teraz, w imieniu Teosia, który przebywa pod opieką rodziny, o pomoc dla chłopca apeluje fundacja: "Teraz głównym celem jest zbiórka funduszy na operacje, których Teoś wymaga. Leczenie chłopca, który urodził się z krótszą nóżką, jest bardzo kosztowne. Potrzeba na nie dwa miliony złotych. Prosimy Was wszystkich o liczny i hojny udział w zbiórce funduszy. Jak widzicie, sprawa jest bardzo trudna. Liczy się każda złotówka, każdy grosz" - apeluje fundacja Pozytywni.

Tutaj zamieszczamy link do zbiórki "Pozytywni dla Teosia".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A w tym czasie...
  3 miliardy na ku...zję, w tym milion dolców na promocję elgiebete , na polecenie balbiny.
  80 baniek na muzeum miłośnika sojuszu z putlerem i kilka miliardów dla Saudów.
  13 miliardów zabranych przez pis dzielców I dudę z NFZ.
  Ratuj się sam, bo duda da I pis da, jak zechce.
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  Biedny maluch ;( A w opisie zbiórki czytam, że ma jeszcze siostrę. Ciekawe, kto spowodował wypadek... Szkoda, że artykuł o tym nie wspomina.
  @Ghul

  Jak artykuł miałby o tym wspominać? Nie sądzisz, że orzeczenie o sprawstwie wypadku w którym zginęły 2 osoby, nie leży po stronie dziennikarzy albo patrolu drogówki, który pojawił się jako pierwszy na miejscu?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Ghul
  Q-a czy to ważne???W obliczu takiej tragedii???
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Ghul
  dla dziecka to nie ma znaczenia - ważne ile może dostać państwowych pieniędzy
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Przykre ze w takim nieszczesciu komentarze pod artykułem są typowo polityczne.Dla mnie osobiscie wiecej powinnismy pomoc tej rodzinie niz liczyc na Balbine.Troche wiecej empati.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  na Hondę mieli, a na leczenie nie mieli ?
  @malkoz
  to jest honda z lat 90. za 5 tys. zł.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @malkoz
  wiesz hcuju?
  powinieneś się cieszyć, że cię w kołysce nie uduszono poduszeczką
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @raz1dwa2trzy3
  takiś mądry ? a może wiesz dlaczego operacja ma być płatna z fundacji - czy nie można jej w takiej sytuacji wykonać państwowo ? pytałeś się ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @krakow@gazeta.pl
  NFZ ile daje dziecku ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @malkoz
  brudną pałą jesteś malkoz
  już oceniałe(a)ś
  4
  0