1 grudnia w Galerii Kazimierz stanęła choinka pełna bombek z ukrytymi życzeniami podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Wybierając jedną z nich, każdy ma szansę spełnić prawdziwe marzenie. Być może będzie to książka i kapcie, a może prośba o zestaw składający się z wełnianej czapki i szalika.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Goście galerii, którzy przyłączą się do akcji, będą mieli kilka dni na zakup prezentu. Aby spełnić marzenie autora swojej bombki, wystarczy tylko dostarczyć upominki do specjalnie przygotowanego stoiska znajdującego się przy choince życzeń. 

Akcja "Podarki od serca" potrwa do 18 grudnia. To wspólna inicjatywa charytatywna Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Galerii Kazimierz.

– Już trzeci rok z rzędu łączymy nasze siły z fundacją Anny Dymnej, by przekazać potrzebującym odrobinę szczęścia. Ogarnięci świąteczną gorączką zatrzymajmy się na chwilę. Tak niewiele trzeba, aby wywołać uśmiech na twarzach osób, które na co dzień są samotne i często cierpiące – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

W niedzielę 18 grudnia odbędzie się też Świąteczny Kiermasz Charytatywny, w trakcie którego zostaną zaprezentowane prace podopiecznych fundacji. – Wtedy też nasi wolontariusze obdarują odwiedzających nas darczyńców ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, które doskonale sprawdzą się jako prezent czy unikatowa ozdoba w domu – dodaje Maja Jaworska, dyrektor Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Dochód ze Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego zostanie przekazany fundacji.

Po zebraniu wszystkich upominków, na kilka dni przed Wigilią, zostaną one przekazane przez Galerię Kazimierz wraz z najlepszymi życzeniami do podopiecznych fundacji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bombki to są na wojnie. Bańki na choinkach. Wesołych!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0