Czy znamy legendy krakowskie? Czy znają je nasze dzieci? Sprawdzimy to podczas testu wiedzy o legendach Krakowa i miejskich opowieściach, na który zapraszamy 3 grudnia do Huty Szkła na Zabłocie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie odbywa się w ramach Roku Smoka, czyli przypadającej w 2022 r. okrągłej, 50. rocznicy ustawienia pomnika Smoka Wawelskiego. Współorganizatorami testu są „Wyborcza" i gmina miejska Kraków.

Zabawa skierowana jest do dzieci w wieku 10-14 lat (oczywiście konieczna jest zgoda rodzica i to osoba dorosła zapisuje dziecko na sprawdzian; ZAPISY>>>), liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zwycięzcy otrzymają wspaniałe nagrody: m.in. konsolę Nintendo, tablet i słuchawki bezprzewodowe. Dodatkowo finaliści otrzymają od Huty Szkła figurki smoków. Dla tych, którzy znajdą się poza podium, przygotowujemy nagrody pocieszenia.

Wielki Test Wiedzy dla Dzieci 'Śladami krakowskich legend'
Wielki Test Wiedzy dla Dzieci 'Śladami krakowskich legend'  Mat.pras.

Wszyscy uczestnicy – podczas sprawdzania testów – wezmą udział w bezpłatnych zajęciach pokazowych, które przygotowała Huta Szkła.

Jak przygotować się do testu? Podpowiedzi szukajcie na krakow.wyborcza.pl, gdzie podajemy m.in. pomocną literaturę.

REGULAMIN TESTU >>>

Zapraszamy do zabawy!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem