Ten proces w ogóle nie powinien mieć miejsca - mówił w sądzie na rozprawie odwoławczej obrońca Katarzyny N., kierowniczki z krakowskiej Ikei, oskarżonej o dyskryminację ze względu na katolicką wiarę podległego jej pracownika. Prokurator i pełnomocnik pracownika chcą uchylenia uniewinniającego ją wyroku.

Proces Katarzyny N. był pokłosiem głośnej sprawy dotyczącej zwolnienia z krakowskiego sklepu Ikea pracownika, który na wewnętrznym forum we wpisie skrytykował akcję swej firmy na rzecz poszanowania osób LGBT.

Homofobiczny wpis na forum Ikei

Pod opublikowanym w wewnętrznej firmowej sieci artykułem, wzywającym do tolerancji wobec mniejszości seksualnych, mężczyzna zamieścił homofobiczny wpis. Nazwał w nim homoseksualizm dewiacją, a jego akceptację określił jako "sianie dewiacji". Następnie przytoczył dwa cytaty z Biblii, z których wynikało, że homoseksualistów należałoby karać śmiercią ("Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich").

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Neo taliban.
  już oceniałe(a)ś
  48
  0
  Kierowniczkę spalić na stosie, sklep zburzyć i na jego miejscu postawić kościół. Niech żyje POLEXIT, przywrócić dziesięcinę. Amen.
  już oceniałe(a)ś
  48
  1
  Zatrzymać katolicką agresję w Polsce!
  już oceniałe(a)ś
  34
  1
  Popierdzielone to wszystko w tym kraju.Sciga sie z urzedu nie tego co trzeba, taliban ma sie dobrze...
  już oceniałe(a)ś
  32
  1
  Wyrok jest idiotyczny. Wynika z niego, że podżeganie do mordowania niewinnych ludzi nie jest częścią chrześcijaństwa. Zakłamuje tysiące lat historii gwałtu i przemocy wywodzonych z tej religii.
  @bushman14
  Twoja wypowiedz jest tak celna, jak tego księdza powołanego na biegłego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  9
  katotaliban puka do drzwi..
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  PiS to dramat
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Naszystowskie państwo wyznaniowe

  błogosławione przez KK (kacapów kremlowskich) oraz krasnala w dwóch prawych butach i zdeformowanym myśleniu.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0