Nadchodzi zima, najcięższy dla KTOZ okres w roku, a zwierząt przybywa. W schronisku przy ul. Rybnej jest już ponad 700 zwierzaków, tylko w ciągu jednego weekendu przybyło ich 30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak podaje Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, powody oddania zwierzaków często są nieznane. Wiele z nich, zwłaszcza w ostatnim czasie, trafia do schroniska z okien życia, gdzie dotychczasowi właściciele nie muszą tłumaczyć swojego postępowania.

- Niektóre oddano, bo szczekają czy niszczą albo podobno są agresywne, inne z powodów prywatnych - podaje KTOZ.

Coraz więcej zwierząt w krakowskim schronisku

Niestety, liczba zwierzaków w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej 3 wciąż rośnie. Tylko podczas jednego weekendu trafiło tam aż 30 zwierzaków, zwiększając liczbę podopiecznych do ponad 700. A ponieważ nadchodzi zima, najcięższa dla organizacji pora roku, wystosowano apel o pilne adopcje zwierząt.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt ze schroniskiem pod numerami tel./fax: 12 429 74 72, 12 429 92 41 lub mailowo: biuro@schronisko.krakow.pl. Adopcje w schronisku prowadzonym przez Krakowskie Towarzystwo Opieki odbywają się przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10-14 i 15-17 (również w niedzielę i święta).

Schronisko można wspomóc również darowiznami oraz przywożąc: karmy dla psów i kotów, koce, ręczniki, smycze.

Charytatywne granie już wkrótce

21 listopada, już po raz 33., odbędzie się organizowany przez KTOZ koncert charytatywny Granie na SZCZekanie. Dla zwierzaków wystąpią m.in. Viki Gabor, Andrzej Sikorowski, Golec uOrkiestra czy Dominika Adamczyk, w trakcie wydarzenia odbędzie się też aukcja. Dzięki poprzednim edycjom KTOZ kupił m.in. karetkę do profesjonalnego przewozu zwierząt, aparat do RTG, USG, lampy chirurgiczne, biochemiczny analizator do krwi, kardiomonitor, a także bieżnię wodną do schroniskowego ambulatorium. Celem tegorocznego koncertu jest uzbieranie funduszy na rewitalizację starych oraz budowę nowych wolier dla schroniskowych kotów.

Koncert odbędzie się 21 listopada w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie o godz. 18.30. Bilety w cenie 110 zł, 90 zł oraz 70 zł do kupienia w kasie teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz w kasie KTOZ na ul. Floriańskiej 53.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  >> 700 zwierzaków

  Zwierząt, a nie zwierzaków.
  @kr_okodyl
  a co jest nie tak ze słowem "zwierzak"....?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0