Dzięki hojności czytelniczek i czytelników zawieźliśmy do Lwowa dary o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzięki wpłatom z prywatnych zbiórek i akcji "Wyborczej" udało się kupić 3 generatory dla szpitala psychiatrycznego we lwowskim Kulparkowie, który po ostatnich atakach rakietowych przygotowuje się na ewentualne braki w dostawach energii elektrycznej. - Musieliśmy gotować posiłki dla pacjentów na kuchniach, które pamiętają jeszcze czasy monarchii austro-węgierskiej - opowiadają lekarze ze szpitala. - Dzięki generatorom łatwiej będzie przetrwać brak prądu.

Zima w Ukrainie. "Nie odstąpimy ani o krok"

To nie wszystko. Do Lwowa trafiły również zimowe kurtki, buty i odzież termiczna dla 24. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. Następnie trafią na front, razem z radiotelefonami, dzięki którym ukraińscy żołnierze mogą komunikować się bez obawy o przechwycenie rozmów przez wroga. - Czeka nas długa zima. Nie odstąpimy ani o krok, a Rosjanie będą próbowali nas zastraszyć kolejnymi atakami na infrastrukturę krytyczną - uważa Andrij Sadowy, mer Lwowa.

Dary za 100 tys. zł

Łączna wartość towarów dostarczonych przez "Wyborczą" to 100 tys. zł. Wyjazd organizowaliśmy wspólnie z Kraków Team dla Ukrainy, Fundacją "Twoja Widzialna Ręka", Fundacją Zdrowia Publicznego, Stowarzyszeniem "Pogoń Ruska" i Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Największy generator o wartości 15 tysięcy złotych został ufundowany przez krakowskiego przedsiębiorcę Grzegorza Błażewicza. Dziękujemy!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dziękuję, nigdy nie zapomnę tej dobroci.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0