Wody Polskie planują wycinkę 54 drzew w użytku ekologicznym Dolina Prądnika w Krakowie. Sprzeciwiają się temu mieszkańcy. W oględzinach na terenie użytku wzięli dzisiaj udział posłanka Daria Gosek-Popiołek i radny Łukasz Maślona.

Posłanka Razem Daria Gosek-Popiołek oraz krakowski radny, współzałożyciel stowarzyszenia Funkcja Miasto Łukasz Maślona zaprosili dziennikarzy na konferencję do parku Białoprądnickiego. Wcześniej  odbyły się oględziny drzew rosnących na użytku ekologicznym. Wzięli w nich udział także przedstawiciele Wydziału Kształtowania Środowiska UMK oraz Wód Polskich.

Wody Polskie chciały wycinki drzew w Dolinie Prądnika

Przypomnijmy, kilka tygodni temu Wody Polskie zwróciły się do Urzędu Miasta Krakowa z wnioskiem o zgodę na wycinkę 54 drzew z terenu użytku ekologicznego Dolina Prądnika. Sam użytek to ponad 14 ha terenów zielonych, na których znajduje się wiele siedlisk zwierząt chronionych.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem