Od ponad 20 lat w Politechnice Krakowskiej działa pierwszy w Polsce symulator jazdy tramwajem. W czwartek, w Dniu bez Samochodu, każdy mógł spróbować, jak to jest być motorniczym.

Kończy się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Krakowie. Z tej okazji przeprowadzono akcje edukacyjne, odbyła się parada tramwajów, były wycieczki i gry terenowe, a na koniec, w czwartek,  ogłoszono Dzień bez Samochodu – z tej okazji krakowianie jeździli komunikacją miejską za darmo. Politechnika Krakowska zaś udostępniła swój symulator tramwaju.

"Ale to jest trudne"

Taka pełnowymiarowa kabina (model NGT6) znajduje się na Wydziale Mechanicznym PK, w Katedrze Pojazdów Szynowych i Transportu. Szkolą się na nim osoby ubiegające się o uprawnienia do prowadzenia tramwajów. Opiekę nad urządzeniem sprawuje jego pomysłodawca i konstruktor - dr Maciej Górowski (wspierany przez motorniczego MPK oraz mgra inż. Tymoteusza Rasińskiego).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem