Pięcioro członków komisji ochrony środowiska z PiS zagłosowało w czwartek wbrew wynikom konsultacji społecznych w sprawie małopolskiej uchwały antysmogowej. Radni chcą odłożyć wejście w życie zakazu dla kopciuchów o rok. Andrzej Ziobro idzie o krok dalej i proponuje, by przepisy opóźnić o trzy lata.

- PiS demontuje wieloletnie działania antysmogowe i skazuje Polaków nie tylko na szkodliwe dla zdrowia, ale i nieopłacalne ekonomiczne źródła grzania. Jak walcem jedzie po uchwale antysmogowej - mówi radny wojewódzki Tomasz Urynowicz.

Co z uchwałą antysmogową dla Małopolski?

W czwartek rano (22.09) odbyło się posiedzenie komisji ochrony środowiska województwa małopolskiego. Spośród 12 członków obecnych było ośmiu i to oni decydowali, jaka będzie decyzja dotycząca uchwały antysmogowej dla Małopolski.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ...ie i tyle. Od chyba 5 lat wiadomo, że kopciuchy miały zniknąć od 2023. Jak ktoś nie zdążył w 5 lat, to nie zdąży w 8. Niech się ogarnie i tyle.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  A gdzie w czasie głosowania był członek Komisji Tadeusz Arkit, radny klubu Koalicja Obywatelska?! Czy nie powinien wówczas wypełniać swych obowiązków i wyrazić głosu sprzeciwu w imieniu wyborców?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Już 3 wybitne rodziny z Krakowa Dudowie,Pękowie Ziobra.zabobon,nepotyzm,
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Można prosić o nazwiska 4 nieobecnych posłów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  mozna by zrobic jakies anonimowe badanie kto pali w takim starym piecu i jego preferencje wyborcze, moze to by wyjasnialo aktywnosc tych nicponi...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0