"Biegiem do Igrzysk" - pod takim hasłem 16 października biegacze będą ścigać się na dystansie 5 km, by poczuć przedsmak Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dzień wcześniej sportowych emocji nie zabraknie dzieciom i młodzieży, które wezmą udział w Mini Mini Kraków Run. Zawody będą towarzyszyły prestiżowej 8. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Zapisy na biegi rozpoczęły się dokładnie na dziewięć miesięcy przed zaplanowanymi na czerwiec 2023 Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023. Największa w historii Krakowa impreza sportowa rozpocznie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

Igrzyska Europejskie w Krakowie

- Do Krakowa przyjedzie ponad 7 tys. czołowych sportowców z 48 krajów Europy. To dobry moment, żeby odpowiednio nastroić się przed tym pełnym emocji, barwnym wydarzeniem, a przy okazji zachęcić do aktywności fizycznej i rozwijania sportowych pasji. Kraków to rozbiegane miasto, co sam przez lata obserwowałem i obserwuję - czy to na bieżni Akademii Wychowania Fizycznego, na ścieżkach wokół Błoń, czy wzdłuż Wisły. Trudno więc sobie wyobrazić lepszy sposób na przybliżenie krakowianom idei Igrzysk Europejskich niż wspólny bieg w ich "kierunku" - komentuje Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W tym przypadku to chcą wyciągnąć od ludzi kasę. 60 zł za bieg 5 km po parku, to zdzierstwo. A dodatkowo wspomnienia fatalnej organizacji poprzednich piątek przy półmaratonie! I obawa, że znów będzie fatalnie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niesamowita przepalarnia pieniędzy te igrzyska. Nawet się nie kryją.
  @macciek123
  Pecunia nikomu nie śmierdzi kto bierze, a wtedy uwiera jak trafia tylko do kogoś innego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0