Ponad 150 uchodźców z Ukrainy, głównie matek z dziećmi, do końca sierpnia musi opuścić budynki UJ przy ul. Kamionka. Uczelnia tłumaczy, że urząd wojewódzki zdecydował się zakończyć finansowanie ich pobytu, ale wolontariusze przekonują, że obietnice były inne.

Dawne akademiki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kamionka 11 i 11a to kolejne miejsce w Krakowie, z którego muszą się wynieść uciekający przed wojną uchodźcy z Ukrainy. Na początku tygodnia zamknięcie centrum pomocy uchodźcom ogłosił właściciel centrum handlowego Plaza przy al. Pokoju, które przeznaczone jest do rozbiórki. Jak zapewniali przedstawiciele krakowskiego MOPS, osoby korzystające z noclegów w Plazie zostały przeniesione do pozostałych trzech ośrodków przy ul. Śniadeckich, Kapelanka i na osiedlu Złota Jesień, gdzie mają mieć zapewnione wyżywienie, kontakt z lekarzem i psychologiem, a także pomoc w załatwianiu spraw administracyjnych.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ? Dziś okazało się, że uchodźcy muszą opuścić lokale budowane na Klinach w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.? a w podlinkowanym artykule saki przeczycie temu zdaniu piszac, ze uchodzcy dostali mieszkania do konca wrzesnia i od poczatku o tym wiedzieli. Grunt to rzetelne informacje!
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Co za bzdura z Klinami - w komunikatach bylo wyraznie, ze maja mieszkania do wrzesnia, zadna nowosc ani szok.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Bez względu na to jak było, co kto powiedział, jak organizował, wyszła jak zawsze kuchnia polska z daniem dnia: bu***l na kółkach
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  >> Ci ludzie nie mają dokąd pójść

  Pół roku, to aż nadto by stanąć na nogi. Nikt nie obiecywał, że będziemy ich utrzymywać w nieskończoność. A jeżeli ktoś żyje takim przekonaniem, to od tego jest ofiarność publiczna. Skarb Państwa to nie jest dobry wujek, który będzie wszystkich chętnych sponsorować.
  @kr_okodyl
  Oho, suweren zaniepokojony, że mu socjal zabiorą.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2