W sierpniu pierwsze rodziny mają wprowadzić się do lokali zbudowanych w Krakowie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Ale sporo osób, które klucze miały otrzymać już osiem miesięcy temu, będzie musiało jeszcze poczekać.

Krakowskie osiedle w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstało przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej. To osiem czterokondygnacyjnych bloków mieszczących 481 mieszkań. Chociaż Kliny to odległy od centrum i niezbyt dobrze skomunikowany rejon Krakowa, zainteresowanie programem realizowanym przez spółkę PFR Nieruchomości było ogromne. Wnioski o przydział mieszkań, przeznaczonych głównie dla rodzin, złożyło ponad 2,5 tys. osób.

Mieszkanie Plus na Klinach

Szczęśliwcy, którym udało się pomyślnie przejść weryfikację (o jedno mieszkanie ubiegało się pięciu chętnych), mieli otrzymać klucze do swoich nowych czterech kątów pod koniec zeszłego roku.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem