W grudniu poznamy laureatów Międzynarodowego Festiwalu Architektury. O tytuły najlepszych i najpiękniejszych budynków świata będą walczyły dwa projekty krakowskiego BXB studio Bogusława Barnasia - Polska Zagroda i Dom Polski.

Bogusław Barnaś, projektant najpiękniejszego domu świata - Małopolskiej Chaty Podcieniowej, wie, jak tworzyć budynki designerskie. Każdy dom, który wychodzi z jego pracowni, jest doceniany w prestiżowych konkursach. Gdy w ubiegłym roku Małopolska Chata Podcieniowa została uznana za najpiękniejszy dom świata, jej wartość urosła do astronomicznych poziomów. Za dom stojący pod Krakowem w ubiegłym roku kupcy chcieli płacić prawie 30 tys. zł za metr.

W tym roku, 2 grudnia w Lizbonie, poznamy zwycięzców kolejnego konkursu architektonicznego na najlepszy budynek roku (World Building of the Year) oraz najlepszy projekt - Future Project of the Year. W obydwu znalazły się projekty krakowskich architektów.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Piękny ten dom...i tak współgra z przyrodą...m
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Piekny ten dom ale tez natura wokol.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Do połowy filmu zastanawiałem się gdzie tam jest miejsce na pojazdy samochodowe, a po połowie po jakim czasie sczernieją drewno na elewacjach?
  @stoczek
  Myślę, że to kwestia kilku lat, już czernieje ale takie było założenie, drewno pięknie się starzeje
  już oceniałe(a)ś
  0
  0