Do krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej trafiło bardzo dużo psów i kotów z ogarniętej wojną Ukrainy. 70 z nich nadal szuka nowego domu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W większości są to psy i koty pochodzące z ukraińskich ewakuowanych schronisk, ale nie tylko. Są to również zwierzęta zostawione przez uchodźców, którzy przyjechali do Polski i z różnych powodów nie byli w stanie zaopiekować się swoimi pupilami. Najczęstszym powodem oddania psa lub kota był brak możliwości zabrania ich w dalszą podróż.

Miejsca w schronisku dla zwierząt powoli się kończą

Nie jest to jednak największy problem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. W placówce przebywa zwykle około 200-300 psów i 100-300 kotów różnych ras i wielkości. w tym momencie liczba zwierząt czekających na adopcję wynosi już prawie 600, samych psów jest ponad 360.

Niestety, jak co roku latem w schronisku przybywa zwierząt. 

Jak pomóc i zaadoptować zwierzaka?

Placówka przyjmuje zwierzęta przez całą dobę. Przypadek bezdomnego osobnika może zgłosić każdy, nie są pobierane żadne opłaty.

W sprawie adopcji nowi opiekunowie mogą zgłaszać się na ulicę Rybną 3 w Krakowie, w godzinach 10.00-14.00 i 15.00-17.00 przez wszystkie dni tygodnia, włącznie z niedzielami i świętami. Adopcja jest w 100 proc. bezpłatna. Oczywiście, można przekazać datek na rzecz schroniska, w dowolnej wysokości.

Aby adoptować zwierzaka, należy odwiedzić schronisko, wybrać podopiecznego i zapoznać się z nim. Możliwe jest również wcześniejsze zapoznanie się z psami i kotami do adopcji na stronie schroniska: www.schronisko.krakow.pl/Adopcje/ZWIERZAKI_DO_ADOPCJI/.

Zwierzęta, które trafiły do Krakowa z z Ukrainy, są zaczipowane, zaszczepione na wściekliznę. Przeszły też 30-dniową kwarantannę. Po izolacji badany jest poziom przeciwciał.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt powstało w 1994 roku. Od kilku lat prowadzeniem schroniska zajmuje się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ten umiłowany naród ukraiński traktuje zwierzęta bez jakiejkolwiek szacunku! Na ukrainie biegające chordy chorych zdziczałych psów kaleczonych przez ukraińców to był standardowy widok przed wojną przez 30 lat od kiedy powstał ten upadły kraik.
  już oceniałe(a)ś
  2
  5