Zapraszamy wspólnie z UMK na wędrówkę śladami smoka i początków miasta. Poprowadzi ją dziennikarz, popularyzator historii Krakowa Krzysztof Jakubowski. Zaplanowaliśmy dwa spacery w dwie kolejne niedziele 3 i 10 lipca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dokładnie pół wieku temu autorską wizję stwora wyczarował wybitny krakowski rzeźbiarz Bronisław Chromy, a ten jedyny w swoim rodzaju pomnik ustawiono u stóp wawelskiego wzgórza.

Zapraszamy wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa na wędrówkę śladami smoka i początków miasta. Poprowadzi ją dziennikarz, popularyzator historii Krakowa Krzysztof Jakubowski. Zaplanowaliśmy dwa spacery w dwie kolejne niedziele 3 i 10 lipca.

Pierwszy spacer odbędzie się wokół i na Wawelu, nie wyłączając Smoczej Jamy, a przypomni o najstarszych dziejach wzgórza i założonego tam grodziska. Czym było i kiedy zaczęło się zmieniać. Opowiemy sobie też o specyficznych zjawiskach krasowych, które ukształtowały to miejsce.

Drugi spacer poprowadzi po Okole, stanowiącym niegdyś główne podgrodzie i zalążek przyszłego miasta.

Spotykamy się 3 lipca o godzinie 11 na ul. Smoczej 1. Mile widziane potwierdzenie obecności: spacer@krakow.agora.pl. Wycieczka jest bezpłatna.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem