Ben J. Riepe to wielokrotnie nagradzany choreograf i artysta, który tworzy w swoim atelier w Düsseldorfie interdyscyplinarne, złożone produkcje łączące w sobie ruch, taniec, śpiew na żywo, efekty pracy światłem, mgłą i dźwiękiem, a także elementy ćwiczeń somatycznych, takich jak joga i medytacja. Do Krakowa tego wybitnego performera zaprosił Goethe-Institut. 23 czerwca artysta zaprezentuje we wnętrzach GI performance parkour „CREATURE".

– Riepe poprowadzi publiczność w dziedzinę niezwykłych doznań, poprzez różnorodne, pojedyncze stacje – zaaranżowane przez siebie pomieszczenia instytutu. Wraz z sześcioma performerami ze swojego zespołu oraz artystami miejscowymi w każdym pomieszczeniu stworzy multimedialne instalacje, składające się po części ze scen z wcześniejszych produkcji zespołu, a po części z nowych, świeżo opracowanych, inspirowanych atmosferą budynku przy ul. Podgórskiej (nowa siedziba GI) elementów – informuje instytut.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem