Próbuję poskładać w całość dwa fakty: w Krakowie rusza właśnie program in vitro, a jednocześnie Kraków wciąga w poczet najbardziej zasłużonych obywateli kobietę, która jest jego radykalną przeciwniczką.

„Rozwody, antykoncepcja i aborcja to patologie". „Istnieją badania i dowody na to, że w małżeństwach, które stosują antykoncepcję, kłótnia i nerwice bywają częste". „To, co robią lekarze [wykonujący zabiegi przerywania ciąży i przepisujący środki antykoncepcyjne – red.], jest gorsze niż holocaust II Wojny Światowej". „Medycyna jest obecnie na usługach prawa sprzeciwiającego się prawom człowieka". „In vitro? Nie wolno. Nie wolno traktować kobiety jak zwierzęcia rozpłodowego, a dziecka jak rzeczy". To tylko wyimki z licznych wypowiedzi Wandy Półtawskiej, od 11 maja Honorowej Obywatelki Miasta Krakowa. O przyznaniu jej najważniejszego odznaczenia zadecydowali radni klubu prezydenckiego Przyjazny Kraków oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To jest zwyczajnie hańba dla Rady i hańba dla Krakowa! Jakie ta pani ma zasługi dla naszego Miasta, szanowne Radne i Radni? Ktoś? Coś? Ja widzę tylko jedno rozwiązanie: od przyszłego roku żaden z kandydatów i żadna z kandydatek nie powinni przyjmować tego tytułu! Niech umrze śmiercią naturalną.
  @Ufo
  Była muzą Dziowanni-Paulo-Secondo. I to wystarczy. I zgodnie z linią i doktryną zajmowała ją obrona komórek przed poczęciem. Obroną już urodzonych i gwałconych 10-12-latków jej nie obchodziła. Zgodnie z linią i doktryną...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Majchrowski za oddanie Krakowa klechom powinien już dawno być na zielonej trawie, ale poprawia samopoczucie i ego Czarzastego bo to Lewica rządzi, tylko klech za łeb trzyma.
  @womi.mw.womi@gmail.com
  Raportu w sprawie grilla w archiwum dalej nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Zboczeniec arcybiskup paetz miał na imię juliusz, nie józef
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  To proste, nauce świeczkę i ciemnocie ogarek.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Majchrowski i jego kumple to jednak wyjątkowi nieudacznicy. W głowie mi się nie mieści, że mogli poprzeć odznaczenie tej kobiety.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0