Czy Polaków będzie jeszcze stać na kupno własnego mieszkania? Jak na sytuację rynku wpływają wojna i kolejne podwyżki stóp procentowych? Zapraszamy do oglądania naszej debaty!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojna w Ukrainie, dwucyfrowa inflacja, kolejne podwyżki stóp procentowych - jeśli sytuacja na rynku mieszkaniowym już była trudna, wiele wskazuje na to, że może być jeszcze trudniejsza. Dwa lata pandemii pokazały, że ceny za metr kwadratowy nie tylko nie maleją, ale wciąż rosną, terenów inwestycyjnych jest coraz mniej, drożeją materiały budowlane, coraz trudniej też o pracowników. A zainteresowanie własnym mieszkaniem nie spada.

Jak sytuacja na rynku mieszkaniowym wygląda teraz i czego możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach? Czy będzie nas jeszcze stać na kupno własnego mieszkania? I jak na to wszystko reaguje rynek najmu? 

O tym wszystkim porozmawiamy już dziś, podczas kolejnej debaty nieruchomościowej organizowanej przez "Gazetę Wyborczą". Naszymi gośćmi będą eksperci od finansów, rynku mieszkaniowego oraz branży budowlanej:

 • Agnieszka Widłak-Lindsay, członek zarządu spółki Fracthon
 • Albert Opoka, doradca finansowy w firmie Phinance SA
 • Lesław Paciorek, prezes zarządu Leier Polska SA.

Zapraszamy do oglądania już dziś, w poniedziałek, 25 kwietnia, o godzinie 12. Debatę będzie można śledzić na www.krakow.wyborcza.pl oraz na profilu Wyborcza.pl Kraków na Facebooku. Zapraszamy!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Prawda jest taka że bum na rynku nieruchomości związany jest/był z wysoką inflacją i zerowymi stopami oszczędności w bankach. Ci co mieli trochę gotówki pokupowali już nieruchomości i teraz na pewno będzie lekkie schłodzenie rynku. zwłaszcza że kredyty podrożały.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ja tylko przypominam, ze jak mieszkania nominalnie podrożały o 10% przy 10% inflacji to tak realnie to pieniądze potaniały a nie mieszkania podrożały.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Natenczas temat arcyważny. Ważniejszy niż sukcesy Miasta w pomocy wolontariuszom w Tauron arenie. Dobrze że trzymacie rękę na pulsie.
  @stoczek
  Nie troluj redaktorze...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Joel25
  Tak, zagladam do obajtków, nauczony że konkurencja jest kobietą, znaczy jest OK.
  A wracajac do tematu to mam nadzieje, że troche kryzysu w tej arcytekturze wyjdzie na zdrowie mieszkańcom.
  A ty masz jakieś przemyślenia czy żadnych?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1