60 uchodźców z Ukrainy chce przyjąć miasto Dormagen w zachodnich Niemczech. Transport z Krakowa wyruszy w niedzielę, 24 kwietnia. Uchodźcy, którzy chcą skorzystać z zaproszenia, muszą się wcześniej zarejestrować.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miasto Dormagen jest przyjazne dzieciom, oferuje infrastrukturę dla nich i odpowiednie usługi, położone jest w Nadrenii Północnej-Westfalii - tak reklamuje się niemieckie miasto, które zaprasza do siebie ukraińskich uchodźców. 

Dormagen zapewnia, że przyjmie 60 osób z Ukrainy, głównie matki z dziećmi. Chętni, by skorzystać z zaproszenia, muszą się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu: +48 574 766 665.

Transport osób, które zdecydują się na podróż do Niemiec, wyruszy z Krakowa w niedzielę, 24 kwietnia. Zbiórka dla chętnych od godz. 11 na parkingu naprzeciwko hotelu Sheraton na ul. Powiśle. Wyjazd o godz. 12.00.

Podróż do Dormagen odbędzie się autokarem. Podczas podróży zapewniona będzie opieka osoby ukraińskojęzycznej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem