Władze Krakowa apelują do sieci handlowych: Nie marnujcie żywności, podzielcie się z uchodźcami! Produkty, którym nie upłynął termin ważności, przywieźcie do magazynu na stadionie Wisły Kraków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojna na Ukrainie. Czternasty dzień rosyjskiej inwazji - śledź naszą relację

Bo owoce mają brzydszą skórkę, bo są lekko nadgniłe, bo nabiał ma krótką datę ważności... Każdego dnia na śmietniki sieci handlowe wywożą tony żywności. Miasto apeluje teraz, by produktów nadających się do jedzenia, których data ważności nie upłynęła, nie wyrzucać, tylko przywieźć do magazynu na stadionie Wisły Kraków i w ten sposób podzielić się z uchodźcami z Ukrainy.

Uchodźców z Ukrainy wciąż przybywa

Z pakietów pomocowych rozdawanych na stadionie miejskim skorzystało już ok. 2 tys. rodzin, które po inwazji Rosji na Ukrainę przyjechały do Krakowa. Codziennie też uchodźcy otrzymują żywność w miejscach noclegowych utworzonych dla uchodźców oraz w punkcie na dworcu głównym PKP. Ale uchodźców wciąż przybywa i z dnia na dzień będzie ich coraz więcej.

By zacząć tu nowe życie, potrzebują ubrań, kosmetyków, zabawek dla dzieci, dachu nad głową i jedzenia. "Dlatego apelujemy do sieci handlowych, by nie marnować żywności! Prosimy, aby podzielić się żywnością, której nie upłynął jeszcze termin przydatności do spożycia, ale jest już krótki" - apeluje miasto. 

Gdzie można dostarczyć produkty?

Dary w ilościach hurtowych należy przekazywać do magazynu znajdującego się na stadionie miejskim im. H. Reymana przy ul. Reymonta, w dni robocze od godz. 12.00 do 18.00. W razie pytań można pisać na adres mailowy: magazyny@um.krakow.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem