W przyszłym tygodniu poznamy wyniki naszego plebiscytu na najlepszą małopolską inwestycję lub działania finansowane ze środków unijnych. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystości online 17 marca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od wielu miesięcy piszemy o unijnych inwestycjach w Małopolsce i o tym, jak zmieniły krajobraz naszego regionu, a także komfort życia. Prosiliśmy też Państwa o zgłaszanie swoich propozycji najlepszych przedsięwzięć zrealizowanych dzięki wsparciu pieniędzy europejskich. Na bazie zgłoszeń Czytelników, a także redakcyjnych typów stworzyliśmy „dziewiątkę", którą poddaliśmy głosowaniu.

Znalazły się na niej zarówno inwestycje w służbę zdrowia (Szpital Uniwersytecki w Prokocimiu oraz krakowski oddział Narodowego Instytutu Onkologii), jak i nowoczesne gmachy (MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy inwestycje w ramach Kraków Airport). Nie zapomnieliśmy o walce ze smogiem, a także inwestycjach przyrodniczo-turystycznych („Bobrowisko" w Starym Sączu i kładka na Dunajcu w Sromowcach Niżnych). Lub choćby projekty społeczne, które reprezentuje spółdzielnia Opoka w gminie Klucze, dając zatrudnienie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. 

Która z propozycji wygra? Odpowiedź już 17 marca o godz. 18 na Wyborcza.pl i na Facebooku Wyborcza.pl Kraków.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem