Koalicja Otwarty Kraków poszukuje kierowców, którzy pomogą w akcji dostarczania ciepłych posiłków dla uchodźców z Ukrainy. Przygotowują je pracownicy kuchni z krakowskich żłobków.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koalicja Otwarty Kraków powstała kilka dni temu, by pomagać przybywającym do Krakowa uchodźcom z Ukrainy. Obecnie skupia już prawie 40 organizacji społecznych, które łączą działania, by koordynować i jak najszybciej organizować niezbędną pomoc. 

Teraz koalicja poszukuje pomocy w transporcie i prosi o zgłaszanie się kierowców dysponujących samochodami do 3,5 tony, którzy zaangażowaliby się w akcję dostarczania posiłków dla uchodźców wojennych. - Posiłki będziemy dostarczać codziennie z pięciu lokalizacji - tłumaczy Otwarty Kraków, dodając, że ciepłe jedzenie przygotowują pracownicy kuchni z krakowskich żłobków.

Wszyscy chętni proszeni są o zgłoszenia na adres mailowy: pomocdlaukrainy@um.krakow.pl.

Koalicja jest związana z miejskim Programem Otwarty Kraków, który od 5 lat jest platformą wspólnych działań na rzecz cudzoziemców i cudzoziemek w stolicy Małopolski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem