Instytucje, które w miniony weekend zbierały w Krakowie dary w ramach pomocy dla Lwowa, od dziś mogą przekazywać je do magazynu przy ul. Bartników 10 na Rybitwach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Szkoły, przedszkola, firmy lub organizacje, które zbierały dary w swoich placówkach z zamiarem przekazania ich miastu, a następnie potrzebującym uchodźcom wojennym, prosimy o przewiezienie wszystkich rzeczy do hali zlokalizowanej na Rybitwach - poinformował krakowski magistrat.

Pomoc dla Ukrainy

Magazyn będzie czynny w środę 2 marca od godz. 12 do 18, a w czwartek i piątek (3-4 marca) od godz. 9 do 18 w piątek. Godziny otwarcia hali w kolejnych dniach zostaną podane w następnym komunikacie. Miasto prosi jednak, by towary przywozić pojazdami o dopuszczalnej masie do 3,5 t. 

Dokładną lokalizację parkingu przy hali w okolicy ul. Bartników 10 można znaleźć TUTAJ.

Posegregujmy dary

Magistrat dodaje, że dużym ułatwiłem dla wolontariuszy pracujących w hali będzie wcześniejsze posegregowanie darów. - Przede wszystkim prosimy o posegregowanie tekstyliów na odzież męską, damską, dziecięcą, a także koce i pościel. Prosimy też o segregowanie żywności (np. osobno kasze, makarony, słodycze itd.) oraz środków higienicznych - czytamy w komunikacie miasta. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem