Każdy obywatel Ukrainy uciekający przed wojną otrzyma wsparcie - zapewnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Na dworcu PKP w Krakowie otworzył punkt pomocy dla Ukraińców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kup prenumeratę Wyborczej i pomóż Ukraińcom z Mariupola

Punkt działa tuż przy peronie czwartym. Został uruchomiony przez wojewodę małopolskiego przy współpracy z PKP. Czynny jest w godzinach od 6 do 22. Aby łatwiej było go znaleźć, został specjalnie oznakowany. Na miejscu na odwiedzających czeka woda i musy owocowe (dzięki współpracy z firmą  Maspex). Ukraińcy dostaną tutaj informacje o miejscu noclegowym wraz z wyżywieniem. 

Pierwsi uchodźcy już z takiej pomocy skorzystali. 

Ponadto dla obywateli Ukrainy, szukających schronienia w Małopolsce, uruchomiona została specjalna całodobowa infolinia: 12 210 20 02.

Od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.00 działa również infolinia dla cudzoziemców w sprawie legalizacji pobytu i pracy (tel. 12 210 2020).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem