Kraków przygotowuje pomoc dla Lwowa, o którą poprosił mer tego miasta. W piątek (25 lutego) zacznie działać magazyn, do którego będzie można przynieść dary dla Ukraińców. Co jest potrzebne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po ataku Rosji na Ukrainę mer Lwowa poprosił polskich samorządowców o pomoc dla rodaków. Wsparcie zadeklarował m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

Pomoc dla Ukrainy

W piątek (25 lutego) o godz. 12 działać zacznie magazyn, który szykowany jest na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (wejście od ul. Reymonta). 

Co można do niego przynosić? 

Potrzebne będą: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy.

Wsparcie psychologiczne dla Ukraińców

W związku z działaniami wojennymi, które trwają na terytorium Ukrainy, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie zapewnia pomoc psychologiczną dla obywateli/lek Ukrainy przebywających na terenie Krakowa.

Osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z pomocy psychologicznej bezpośrednio w siedzibie Ośrodka przy ul. Radziwiłłowskiej 8b lub kontaktując się pod całodobowym nr telefonu 12 421 92 82.

Możliwy jest również kontakt przez komunikatory internetowe. Ośrodek jest czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem