Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza wszystkich seniorów na warsztaty online. Zaplanowano dwa spotkania - 18 oraz 25 marca. Uczestnicy warsztatów zostaną wprowadzeni w historię fotografii oraz nauczą się, jak stosować techniki tej sztuki w praktyce. Zapisy tylko do 15 marca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Są to idealne zajęcia dla amatorów fotografii, którzy chcą poćwiczyć swój warsztat pod okiem profesjonalistów. Poznając zasady oraz technikę, będą mogli wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie: „Czy o wartości zdjęcia decyduje jego doskonałość techniczna?”.

„To, co widzę, naprawdę istniało”

Warsztaty zostały podzielone na dwa spotkania. Pierwsze z nich jest zatytułowane: „To, co widzę, naprawdę istniało”. Jego patronem będzie francuski krytyk - Roland Barthes, którego myśl wprowadzi seniorów w zarys historii fotografii oraz to, jak łączy się ona z rzeczywistością.

Fot. Michał Affanasowicz, Turyści, Europa, 1910-1920
Fot. Michał Affanasowicz, Turyści, Europa, 1910-1920  Autor reprodukcji Dorota Marta

Uczestnicy poznają różne zasady kompozycji zdjęć (m.in.: trójpodział, złoty środek, zasady geometryczne, horyzontalne i wertykalne). Nauczą się, jak korzystać z tej wiedzy podczas praktycznych zadań.

„Zbierać fotografie to zbierać świat”

Drugie spotkanie, „Zbierać fotografie to zbierać świat”, jest poświęcone zarówno kwestiom technicznym, jak i rozważaniom teoretycznym. Uczestnicy zapoznają się z teoriami i badaniami Susan Sontag czy Johna Bergera.

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Wabik – komparatystka oraz edukatorka z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kręgu jej zainteresowań znajduje się m.in.: fotografia, intermedialność, reportaż oraz literatura non-fiction.

Szczegóły na temat całego przedsięwzięcia oraz informacje dotyczące zapisów i uczestnictwa są dostępne na stronie internetowej Muzeum Fotografii w Krakowie.

Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl

Czułym okiem online
Czułym okiem online  Muzeum Fotografii w Krakowie

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Gratuluję Muzeum fantastycznego logo! Przesympatycznie, proste, zapada w pamięć. Życzę powodzenia na "nowej" drodze rozwoju. A pomysł z warsztatami fotograficznymi proszę rozszerzyć na inne grupy wiekowe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0