Stowarzyszenie "Krzysiek Pomaga Pomagać" zaprasza w sobotę 6 marca do stacji narciarskiej Suche Ski na Rodzinne Zawody Narciarskie. Stowarzyszenie Krzysztofa Graczyka od 2013 r. zbiera pieniądze na rehabilitację dla osób poszkodowanych. W tym roku pomoże sparaliżowanemu Łukaszowi Dacie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Krzysztof Graczyk jest 30-letnim amatorem kolarstwa, który w 2004 r. doznał udaru mózgu podczas Biegu Sylwestrowego w Krakowie. 9 lat rehabilitacji, wsparcia przyjaciół i samozaparcia poskutkowało powrotem na trasę biegu, a także ponowną możliwością jazdy na nartach czy na rowerze.

Krzysztof Graczyk, pamiętając o pomocy, którą otrzymał, sam postanowił założyć stowarzyszenia i wesprzeć innych.

Zbiórka dla Łukasza Daty

Tegoroczna zbiórka pieniędzy zostanie przeznaczona na pomoc dla Łukasza Daty, który w 2016 roku doznał rozległego niedokrwiennego udaru mózgu i został całkowicie sparaliżowany. 37-latek potrzebuje długoterminowej, intensywnej rehabilitacji.

"Dzięki ciężkiej pracy swojej i rodziny Łukasz potrafi dzisiaj lewą dłonią coś chwycić, wskazać czy przytulić synów. Prawa strona ciała pozostaje sparaliżowana, ale rok temu Łukasz odzyskał w niej czucie. Zrobił też ogromne postępy w mówieniu. Jedynym medycznym sposobem leczenia Łukasza jest długoterminowa intensywna rehabilitacja, której miesięczny koszt wynosi około 14 tys. zł. Żona Łukasza pracuje zawodowo, jednak kwoty potrzebne do utrzymania całej rodziny są dla niej nieosiągalne" - czytamy w materiałach stowarzyszenia.

W ramach akcji Stowarzyszenia "Krzysiek Pomaga Pomagać" 6 marca w stacji Suche Ski (koło Poronina) odbędą się Rodzinne Zawody Narciarskie, współorganizowane przez Małopolski Okręgowy Związek Narciarski i Klub Narciarski "Yeti". Start - godz. 10 rano.

Aukcja charytatywna i koncert

Na maj zaplanowano aukcję charytatywną - licytację dzieł sztuki oraz m.in. przedmiotów związanych ze sportem i turystyką górską, a także koncert Agi Zaryan oraz zespołów Workoholic i Spectrum Session. Impreza ma się odbyć w krakowskim Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

W poprzednich edycjach imprezy brali udział m.in. polscy aktorzy i sportowcy - Julia Kamińska, Kuba Wesołowski, Michał Meyer, Igor Sokołowski, Andrzej Bargiel czy Rafał Sonik.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem