"Wyborcza" jak co roku gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! To ostatnie chwile, by wylicytować okładkę "Tygodnika Kraków", spacer po Tatrach albo zdjęcia naszych fotoreporterów. Cały dochód z aukcji przeznaczymy dla fundacji Jurka Owsiaka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W najbliższą niedzielę w całym kraju zabrzmią dźwięki 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na pandemię spora część orkiestrowego grania przeniesie się do sieci, ale to doskonała możliwość, by bez wychodzenia z domu wesprzeć fundację. Tegoroczny dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Po raz kolejny z WOŚP gra także "Gazeta Wyborcza". Uruchomiliśmy e-Skarbonkę, z której całość wpłat przekażemy fundacji.  Zachęcamy także do wzięcia udziału w przygotowanych przez naszą Redakcję licytacji. 

1. Wylicytuj okładkę Tygodnika "Wyborczej" w swoim mieście!

Jeszcze przez trzy dni można licytować zostanie bohaterką/bohaterem pierwszej strony "Tygodnika Kraków", piątkowego dodatku "Wyborczej". Zaprezentuj siebie, swoją pasję lub firmę. Możesz wykorzystać do tego np. zdjęcie, wywiad albo krótki reportaż. Ze wsparciem naszej redakcji zostaniesz bohaterem swojego miasta. Kwota licytacji  już przekroczyła 2,5 tys. zł.

2. Najlepsze zdjęcia z krakowskiej „Wyborczej” 2020

Najlepsze zdjęcia z krakowskiej „Wyborczej” – czyli trzy niepowtarzalne fotografie, które wzięły udział w konkursie „Wyborczej” na Zdjęcie Roku ’20. Portret prezydenta Dudy to wybór naszych Czytelników. Pozostałe dwie fotografie wskazali nasi reporterzy. Wszystkie oprawione, z dedykacjami autorów.

Pakiet zawiera zdjęcia:

21.06.2020 Krzesławice. Prezydent Andrzej Duda na terenach podtopionych po nocnych opadach. Autor: Jakub Porzycki

28.11.2020 Kraków. Protest Strajku Kobiet w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego przeszedł z Rynku Podgórskiego pod Collegium Novum. Autorka: Adrianna Bochenek

23.03.2020 Kraków. Rynek Główny. Rzeźba Eros Bendato Igora Mitoraja z maseczką chirurgiczną. Autor: Jakub Włodek

Kwota licytacji już zbliża się do 700 zł. 

3.  Książka Bartłomieja Kurasia i weekend w Tatrach

To nasz Orkiestrowy szlagier! 

Zwycięzca niniejszej licytacji otrzyma książkę „Niech to szlak. Kronika śmierci w górach” (z dedykacją) – to wydany ostatniej jesieni bestseller wydawnictwa Agora – w pakiecie z weekendowym pobytem i noclegami w drewnianej chacie z bali z widokiem na góry oraz wycieczką z autorem w Tatry Zachodnie.

Na spacer można zabrać maksymalnie 10 osób łącznie ze zwycięzcą licytacji, w terminie dogodnym dla wszystkich stron (z uwzględnieniem obostrzeń związanych z sytuacją pandemiczną w Polsce).

Kwota licytacji przekroczyła już 3 tys. zł!

4. Morsowanie i ice swimming w Krakowie

Mamy także coś dla miłośników (lub dla tych, którzy zanurzyć w lodowatej wodzie by chcieli, ale jeszcze się obawiają) morsowania!

Wylicytuj: wprowadzenie do morsowania, zasady bezpiecznego pływania ice swimming z Krakowskim Klubem Morsów "Kaloryfer" z udziałem wybitnej sopranistki Opery Krakowskiej Magdaleny Barylak oraz Aldony Skowrońskiej, ósmej osoby w Polsce, która pokonała "Lodową milę", czyli 1609 m w wodzie o temperaturze poniżej 5 st. C. Uczestnik po odbyciu sesji otrzymuje pamiątkowy dyplom od klubu Kaloryfer opatrzony dedykacją i podpisem Pań Magdaleny Barylak i Aldony Skowrońskiej oraz pamiątkową sesję fotograficzną zrealizowaną przez fotoreportera "Gazety Wyborczej" (na życzenie). Termin realizacji do ustalenia (z uwzględnieniem ograniczeń COVID oraz sezonowych). Miejsce: zalew Bagry na terenie Klubu Żeglarskiego Horn Kraków.

Uwaga: morsowanie i pływanie ice swimming zaliczane są do grupy sportów ekstremalnych, uczestnik zobowiązany do podpisania oświadczenia o dobrym stanie zdrowia.

Kwota licytacji przekroczyła 250 zł. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wypie...ć mi z tym!
@biutir
Zawyło wycie.
już oceniałe(a)ś
0
0