Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie odbędzie się w piątek, 13 listopada, początek o godz. 18. Będzie transmitowane na żywo na profilu MuFo na Facebooku i na kanale muzeum na YouTube.

Przegląd przygód obrazów

Jak wystawia się dziś fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Przed jakimi alternatywami stoją współcześni artyści i kuratorzy? Co ma większą wartość: wirtualna projekcja czy odbitka vintage? Czy tęsknimy za analogowością świata czy marzymy o cyfrowej rzeczywistości? To niektóre z pytań, jakie powstają w głowach osób odwiedzających zagraniczne galerie, czytających o współczesnych technologiach rejestrowania obrazu czy pracujących w dziedzinie współczesnej kultury. Ale nie tylko. Niezależnie, czy zdajemy sobie sprawę z tego, czy nie, kwestie prezentowania obrazów w otaczającej nas przestrzeni dotyczą każdego. Z fotografiami mamy do czynienia na co dzień: korzystając z telefonu, idąc do sklepu po bułki, jadąc do pracy, wybierając miejsce wypoczynku na weekend.

Spotkanie DALEJ RAMA jest autorskim przeglądem przygód, jakie przeżywają obrazy (w tym fotograficzne) w przestrzeniach galeryjnych (i jak potrafią wędrować poza ich granice). Podczas godzinnej prezentacji prowadzący zabierze słuchaczy w podróż przez historię obrazów – od grot Lascaux po billboardy akcji reklamowej MacBooka Pro.

Kim jest Wojtek Wieteska?

Prowadzenie: Wojtek Wieteska – artysta, reżyser, doktor sztuk wizualnych. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi, a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W roku 2015 obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych, specjalizacja: fotografia. Ma 17-letnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13. roku życia, a jego cykle były wystawiane w miejscach takich, jak: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuk.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.