To pierwsza w trzyletniej historii koncertu charytatywnego "Dzieci Dzieciom" edycja, która zamiast na żywo odbywa się online. Dzieci nazwały ją "Tęsknię za Tobą teatrze" i za jej pośrednictwem proszą o wsparcie finansowe na dostęp do kultury. Koncert możemy oglądać na stronie i w mediach społecznościowych Teatru Ludowego. Dla najmłodszych śpiewa m.in. Paweł Domagała.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tańczą, grają, śpiewają i skaczą, czym dowodzą, że sztuka nie zna podziałów oraz że nawet w czasie pandemii wszyscy pamiętają o teatrze. I bardzo za nim tęsknią. Zwłaszcza dzieci, które przed społeczną kwarantanną bywały na widowni regularnie, mogły na żywo dzielić się wrażeniami czy po prostu wspólnie przeżywać to, co dzieje się na scenie.

Dziś jeszcze nie mają takiej możliwości, dlatego na hasło koncertu charytatywnego „Dzieci Dzieciom”, który od dwóch lat odbywa się dzięki zaangażowaniu Teatru Ludowego, Fundacji Lions Club Stare Miasto, Fundacji dla AGH i Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie, młodzi miłośnicy teatru wybrali „Tęsknię za Tobą Teatrze”.

Tylko online

– W tym roku spotykamy się online, ale to bardzo wzruszający dla nas koncert. Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie same postanowiły nazwać go „Tęsknię za Tobą teatrze” i poprzez koncert zbierać pieniądze na uczestnictwo w kulturze. Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia ich inicjatywy – uśmiecha się Małgorzata Bogajewska, dyrektorka Teatru Ludowego.

Wtóruje jej Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego. – Kiedy ze względu na panującą pandemię mieliśmy nie organizować w tym roku tego wspaniałego koncertu, to wy, drogie dzieci, postanowiłyście inaczej. Powiedziałyście: – Nie damy się, nie zgadzamy się! Zrobimy ten koncert, bo tęsknimy za teatrem, za wami! To bardzo wzruszające. 

Szkoła dla każdego

Zespół Szkół Specjalnych nr 14, którego liczna reprezentacja bierze udział w koncercie, to szkoła otwarta na każdego ucznia.

– Szkoła, aktywizująca i inspirująca do rozwoju poprzez mądre towarzyszenie dziecku, uwzględniające jego potencjały i ograniczenia, które jest prowadzone w atmosferze dialogu i wzajemnego poszanowania, stanowi miejsce integracji i współpracy ponad wszelkimi podziałami. W ostatnich latach realizowała wiele projektów, których celem jest przedstawienie uczniów z tej najlepszej i najszczęśliwszej strony, czyli ich artystycznej twórczości. Ta sfera życia naszych dzieci stanowi bardzo ważną część ich rozwoju – podkreśla Bogajewska.

„Weź się przytul” – śpiewa Paweł Domagała 

W koncercie „Dzieci Dzieciom” biorą udział m.in. aktor i wokalista Paweł Domagała, Agata Batko, Ola i Alisa Rzepka, uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 o profilu aktorskim, Wiktoria Gołębiowska i Olga Gębik, Justyna Śliwa, Nikola Mróz i inni młodzi artyści. 

Koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom” jest dostępny na stronie ludowy.pl oraz na Facebooku i YouTubie Teatru Ludowego. Cegiełki na pomoc dzieciom można przekazać na konto charytatywne: 49 1240 1431 1111 0000 1044 8463 z dopiskiem „Dzieci Dzieciom”. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem