Sanepid podał najnowsze informacje o rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa w Małopolsce. Jest tylko jeden zakażony, to nastolatek z powiatu bocheńskiego. Niestety, odnotowano kolejny przypadek śmiertelny - to 69-letni mężczyzna leczony w SU
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała najnowsze dane o zakażeniach w Małopolsce. Testy potwierdziły tylko jeden przypadek COVID-19 - zakażony jest nastolatek z powiatu bocheńskiego. Chłopak jest hospitalizowany. W całej Małopolsce stwierdzono koronawirusa u 1043 osób. 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. SOR w Oświęcimiu zamknięty do odwołania. Zakażonych troje pracowników

CZYTAJ TAKŻE: Automatyczna diagnoza przed wejściem do szpitala

Do 34 zwiększyła się liczba przypadków śmiertelnych. W Szpitalu Uniwersyteckim zmarł 69-letni pacjent. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. 

Są też dobre informacje. Żeby zostać uznanym za ozdrowieńca, wyniki dwóch testów na obecność koronawirusa muszą być ujemne. W przypadku trzech pacjentów - z powiatów myślenickiego (2) i bocheńskiego (1) - tak właśnie się stało. W tej grupie są dwulatek i 68-latek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem