Troje pracowników szpitalnego oddziału ratunkowego szpitala powiatowego w Oświęcimiu zakażonych koronawirusem. SOR zamknięto do odwołania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

SOR w Oświęcimiu wstrzymał przyjmowanie pacjentów do odwołania.

Zakażona pielęgniarka 

Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u trzech pracowników SOR-u. Kwarantanną zostali objęci też pozostali pracownicy, od których pobierane są wymazy.

CZYTAJ TAKŻE: Automatyczna diagnoza przed wejściem do szpitala

Pierwszy przypadek zakażenia potwierdzono w piątek u jednej z pielęgniarek. W sobotę testy wykazały, że zakażone są kolejne osoby. Wszyscy zakażenia przebywają w izolacji. Jak informują przedstawiciele szpitala, SOR zamknięty będzie do odwołania.

Epidemia w Małopolsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Najmłodsza osoba zakażona ma dziewięć lat.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dziewięciu osób z Małopolski - poinformował w sobotę rano sanepid.

Najmłodsza zakażona osoba to dziewięcioletnie dziecko, najstarsza ma 81 lat. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To dowód na powrót PRL-u wg. Barei "Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu"
  już oceniałe(a)ś
  1
  0