Jeszcze tylko w czwartek można zagłosować w naszym plebiscycie Supermiasta. Warto powspominać i wybrać, z czego w ostatnich 30 latach możemy być najbardziej dumni w Krakowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Od kilku tygodni piszemy, jak Kraków zmienił się w tym czasie. Z rozmów, które prowadziliśmy, przebijało przekonanie, że Kraków to jedno z tych miast, które na przemianach ustrojowych skorzystały najbardziej. Dla jednych z naszych rozmówców najważniejsze było powstanie społeczeństwa obywatelskiego, które wymusiło m.in. podjęcie walki ze smogiem, dla drugich – oszałamiający turystyczny sukces Krakowa, dla jeszcze innych – inwestycje infrastrukturalne. To tylko niektóre z wymienianych sukcesów.

Z okazji samorządowej rocznicy zaprosiliśmy czytelników do udziału w plebiscycie Supermiasta. Razem z wami postanowiliśmy zastanowić się, co w ciągu 30 lat najlepiej się udało. Spośród zgłoszonych propozycji redakcyjne jury wybrało dziewięć. Rozpoczęliśmy internetowe głosowanie, w którym wybierzecie największy sukces 30-lecia w Krakowie.

Głosowanie trwa do 30 kwietnia, wyniki podamy 8 maja. 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala plebiscytu Supermiasta w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie. Trzy z nich otrzymają Grand Prix przyznane przez jury ekspertów z redakcji lokalnych.

Wybierzcie największy sukces 30-lecia w Krakowie!

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem