Piątkowe badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób w Małopolsce. W tej grupie jest 7 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 3 do 84 lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To osoby z Krakowa (5), powiatu myślenickiego (2) oraz oświęcimskiego, krakowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i wielickiego (po 1). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji. Ogółem w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 788 osób.

Przypadki śmiertelne

Raport o koronawirusie
Raport o koronawirusie  MUW

Biuro Wojewody poinformowało też o śmierci dwóch mężczyzn: 46-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego i 74-letniego mieszkańca Krakowa. Obaj przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19; zmarli mieli też choroby współistniejące. W Małopolsce ogólna liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi obecnie 25.

Więcej ozdrowieńców

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała także informacje o kolejnych ozdrowieńcach z Małopolski. To 5 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 23 do 62 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu bocheńskiego (2 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz miechowskiego, oświęcimskiego i gorlickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

Raport o koronawirusie
Raport o koronawirusie  MUW

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem