Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazał w piątek 100 tys. zł szpitalowi im. Żeromskiego na zakup respiratora. Pieniądze udało się zebrać w nieco ponad tydzień.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wpłaty na zakup respiratora dla krakowskiego szpitala były odpowiedzią na apel Caritasu ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom organizacja postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Ogłoszona zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem i w nieco ponad tydzień darczyńcy przekazali na konto Caritasu 100 tys. zł. 

Zbiórka trwa

Pieniądze zostały przelane na konto szpitala w piątek, akcja trwa jednak nadal. Caritas wciąż zachęca do pomocy. Wpłat można dokonywać na konto Caritasu Archidiecezji Krakowskiej: 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem RESPIRATOR lub online, poprzez stronę internetową: www.krakowcaritas.pl.

Pomoc dla seniorów

Równocześnie pracownicy i wolontariusze krakowskiego Caritasu kontynuują pomoc materialną dla najuboższych seniorów, dostarczając im paczki z żywnością i środkami czystości. Gorące posiłki najuboższym wydaje również Kuchnia św. Brata Alberta.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W Łodzi metropolita Ryś, dał ze swojej prywatnej kasy na jeden respirator, a na drugi z kasy archidiecezji.
  Ile dał Jędraszewski ze swojej prywatnej kasy?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pieniądze nie są "od krakowskiego Caritasu", tylko od Polaków!
  Może Caritas dołoży 100 tys. ze swojej kasy?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0