Wśród dostępnych specjalizacji są porady m.in.: ginekologa, chirurga (dziecięcego, naczyniowego, ogólnego, plastycznego, onkologa, bariatrycznego), hepatologa, endokrynologa, internisty, urologa, ortopedy, neurologa, psychiatry i psychologa (www.konsultacje.szpitalnaklinach.pl).
Pacjenci mogą się też kontaktować z pracownikami rejestracji telefonicznej pod numerem: 12 267 40 64 lub mailowo: rejestracja@neohospital.pl. Podczas rozmowy zostanie ustalony termin oraz godzina wizyty.
Następnie pacjent otrzymuje SMS z potwierdzeniem rezerwacji wizyty oraz mail z informacją na temat płatności oraz jednorazowe hasło do zalogowania się na konto pacjenta. Płatności można dokonać bezpośrednio za pomocą PayU lub kart płatniczych obsługiwanych przez PayU. Po dokonaniu płatności i aktywowaniu konta pacjenta 30 minut przed zaplanowaną wizytą zostaje wysłane dodatkowe przypomnienie o konsultacji online.
Bezpłatnych konsultacji online dla pacjentów z rakiem lub podejrzeniem nowotworu prostaty w krakowskim Szpitalu na Klinach udziela dr Paweł Wisz – jeden z najlepszych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych, wykonywanych z użyciem robota da Vinci. – Konsultacja online to minimalizowanie ryzyka wynikającego z kontaktu osobistego – mówi „Wyborczej”.
Dr Wisz doświadczenie zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech oraz w ośrodku Orsi Academy, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. – Do mnie zgłaszają się pacjenci, którzy zastanawiają się nad zoperowaniem raka prostaty przy użyciu robota da Vinci. Zanim dojdzie do rozmowy telefonicznej, która jest nagrywana i stanowi część dokumentacji medycznej, dokładnie analizuję treść przesłanych dokumentów, wyniki badań, wcześniejsze diagnozy. Informuję o wstępnej kwalifikacji do zabiegu robotycznego. Wstępnej, bo ostatecznej dokonuję po osobistym zbadaniu pacjenta. Ale i tak jest to duże ułatwienie, bo chorym oszczędzana jest co najmniej jedna wizyta. A trzeba pamiętać, że często mam pacjentów z drugiego końca Polski. Trafiają do mnie chorzy z Gdańska, Warszawy czy Bydgoszczy, którzy decydują się na zabieg właśnie u nas.
Pacjenci onkologiczni często mają wiele pytań, na które nie mogą uzyskać odpowiedzi. Szpital zaznacza, że konsultacje online przeznaczone są dla wszystkich mężczyzn, u których istnieje podejrzenie nowotworu prostaty, jak również tych, u których już zdiagnozowano chorobę nowotworową tego gruczołu. Zdalna porada urologiczna to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające pacjentom uzyskać profesjonalne informacje na różnym etapie diagnozy.
W ramach konsultacji dokumentację do lekarza można podesłać drogą elektroniczną, za pomocą jednego formularza: skany lub kopie aktualnych wyników badań, takich jak m.in. poziom stężenia PSA (historyczny i aktualny), wyniki badań histopatologicznych wycinków pobranych podczas biopsji, wyniki rezonansu magnetycznego oraz innych. Na podstawie analizy tych wyników badań dr Wisz udziela wstępnej, bezpłatnej porady. W ramach konsultacji online można dowiedzieć się o zaleceniach dotyczących dalszej diagnostyki, jak również o możliwych sposobach leczenia raka gruczołu krokowego (chirurgicznego oraz zachowawczego). Konsultacja online umawiana jest do 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia przez pacjenta. Z zainteresowaną osobą każdorazowo drogą mailową kontaktuje się indywidualny opiekun pacjenta, który przekazuje informacje o terminie oraz godzinie konsultacji.
Oprócz konsultacji urologicznych Szpital na Klinach bezpłatne konsultacje oferuje również pacjentom ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego lub tych, u których istnieje podejrzenie nowotworu jelita grubego i szukają informacji na temat skutecznych sposobów jego chirurgicznego leczenia. – Porada chirurga online to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie profesjonalnych informacji na różnym etapie diagnozy – informuje placówka.
Każda osoba ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego lub z podejrzeniem tego nowotworu ma możliwość skonsultowania swojego przypadku z chirurgiem niezależnie od miejsca zamieszkania. Żeby skorzystać z porady – tak jak w przypadku raka prostaty – Szpital prosi o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.szpitalnaklinach.pl/konsultacje-online-rak-prostaty. Aby lekarz mógł zapoznać się z historią choroby, należy przesłać drogą elektroniczną również skany/kopie aktualnych wyników badań, takich jak kolonoskopia wraz z wynikiem badania histopatologicznego pobranych wycinków oraz tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Wyniki badań można wysłać za pomocą formularza zgłoszeniowego. Termin konsultacji online umawiany jest do 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia przez pacjenta. O terminie oraz godzinie konsultacji informuje indywidualny opiekun pacjenta, który przekazuje te informacje drogą mailową. Na podstawie analizy przesłanych wyników badań chirurg podczas rozmowy telefonicznej udziela pacjentom wstępnej, bezpłatnej porady, w ramach której uzyskają informacje o możliwych sposobach operacyjnego leczenia raka jelita grubego, jak również o ewentualnych zaleceniach dotyczących dalszej, pogłębionej diagnostyki. Pacjentów konsultuje dr Wojciech Kostarczyk – chirurg ogólny, proktolog oraz gastroenterolog. Doktor specjalizuje się w zachowawczym i operacyjnym leczeniu chorób przewodu pokarmowego oraz stanów zapalnych jelita grubego.
Szpital na Klinach ma w swojej ofercie również płatne konsultacje. Tych jest więcej.
BĄDŹ AKTYWNY FIZYCZNIE. Ruch pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit i wypróżnianie, ponieważ m.in. pobudza pasaż jelitowy. Jelita osoby prowadzącej siedzący tryb życia ulegają stopniowej atonii, czyli zanikowi lub zmniejszeniu zdolności do skurczu mięśni gładkich. Dlatego warto znaleźć choćby 30 minut w ciągu dnia na dawkę ruchu.
DBAJ O ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE I PODAŻ ELEKTROLITÓW. Polacy piją zbyt mało wody, a jeśli już to robią, to nieregularnie – wypijają naraz szklankę, a potem przez wiele godzin nic. Tymczasem zmniejszone przyjmowanie płynów może powodować zaburzenia pasażu jelitowego, co skutkuje twardym stolcem i zaparciami.
Czasami są one wynikiem komórkowego niedoboru elektrolitów. Jeśli męczą nas przewlekłe zaparcia, można przez kilka dni włączyć do diety elektrolity dostępne w każdej aptece.
NIE JEDZ CIASTEK. Przy przewlekłych zaparciach unikajmy produktów zapierających, w tym słodyczy, ciast, pieczywa. Należy przerwać ich jedzenie co najmniej na kilka dni.
ZACZNIJ I ZAKOŃCZ DZIEŃ CZYMŚ CIEPŁYM. Dobrze jest zaczynać i kończyć dzień czymś ciepłym, np. nie sięgajmy po zimną kanapkę z lodówki, tylko pijmy ciepłą herbatę owocową i zjadajmy ciepłą kaszkę na wodzie. Kończmy dzień, pijąc pół szklanki ciepłej wody z cytryną.
PAMIĘTAJ O DOBRYCH BAKTERIACH. Można spróbować dołączyć do diety maślany. Kwas masłowy jest podstawowym materiałem energetycznym dla nabłonka przewodu pokarmowego, co reguluje funkcjonowanie jelit. W aptekach są już środki zawierające maślany. Pomóc mogą też odpowiednie probiotyki, ale zarówno one, jak i maślany nie zadziałają od razu. Warto spróbować stosować je przez trzy–cztery tygodnie. Jeżeli jest efekt, kurację można kontynuować.w
NIE BÓJ SIĘ LEKÓW NA ZAPARCIA. W sytuacji kryzysowej można wspomóc się lekami przeczyszczającymi. Ludzie się ich boją, bo mówią, że uzależniają i rozleniwiają jelita, ale tak nie jest. Oczywiście pod warunkiem, że branie ich traktujemy tylko jako doraźną interwencję medyczną.
Można stosować czopki glicerynowe przed pójściem do toalety lub przyjmować laktulozę (łyżka rano przed śniadaniem). Są też nowoczesne leki, jak prukalopryd. Wzmaga on kurczliwość jelita i ułatwia wypróżnienie. Leki te są dość drogie, ale skuteczne. Można rozważyć leczenie nimi przewlekłych zaparć u osób bez obciążeń sercowo-naczyniowych. Co ciekawe, skuteczność tych leków może być większa u kobiet.
ZMIEŃ NAWYKI. W walce z zaparciami ważna jest konsekwencja. Wiele osób jednego dnia np. weźmie laktulozę i zacznie pić więcej wody, a następnego dnia naje się ciasta. Tu potrzeba cierpliwości i przypilnowania samego siebie w zmianie nawyków.
CO JEŚĆ, ŻEBY NIE MIEĆ ZAPARĆ?
Stopniowo zwiększaj ilość warzyw i owoców w diecie. Najwięcej powinno być tych surowych, żeby pobudzić jelita. Mogą wywołać wzdęcia i gazy, ale nie martw się, to minie.
Włącz produkty pełnoziarniste. Warto dodawać do dań otręby. Pamiętaj tylko, by zawsze wsypywać je do płynu, np. do jogurtu lub kefiru. Jeżeli zjesz je na sucho – a niektórzy tak robią – to błonnik wchłonie wodę z jelit i możesz mieć jeszcze większe zaparcia.
Pamiętaj o błonniku. Głównym źródłem błonnika pokarmowego w diecie jest włókno naturalne zawarte w produktach roślinnych i pochodzenia roślinnego, tzn. w zbożach, warzywach oraz owocach. Spośród produktów zbożowych najlepszym źródłem tego składnika są: pieczywo żytnie razowe, pieczywo mieszane z dodatkiem ziaren, różne rodzaje płatków. Spore ilości błonnika zawierają też suszone owoce i orzechy. Zaparcia często nękają osoby, które jedzą mało bogatoresztkowych pokarmów roślinnych.
Cennik pozostałych telekonsultacji
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Coś dawno nie słyszeliśmy o centrum Amethyst, czy jak im tam...