Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Supermiasta to rocznicowy plebiscyt, w którym czytelnicy „Gazety Wyborczej” mogą zadecydować, co w swoich miastach doceniają najbardziej. Nowy most? Sieć ścieżek rowerowych? Inicjatywa społeczna? Muzeum? Stadion? A może jaśniejące elewacje? Może walka z zanieczyszczeniem powietrza? Może tysiące wyremontowanych kamienic? Rozwój uczelni?

Lepsza okazja się nie powtórzy: w tym roku obchodzimy 30. rocznicę nowoczesnych samorządów. To jedna z reform, które po 1989 roku udały się najlepiej.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Supermiasta. Zachęcamy do udziału w plebiscycie

Spośród propozycji nadesłanych przez czytelników wybraliśmy 9, które powtarzały się najczęściej. Wskazują one te miejsca, z których krakowianie mogą być szczególnie dumni.

Teraz czas na najważniejszą część naszej akcji: głosowanie. Potrwa do 30 kwietnia, wyniki podamy 8 maja (wydłużyliśmy je o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa). Zwycięzcę ogłosimy 8 maja. 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala plebiscytu Supermiasta w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie.

Nieustannie też czekamy na Państwa opinie i listy. Co się udało? Co zostało przegapione? Co należy poprawić? Najciekawsze głowy opublikujemy w gazecie. Piszcie na adres supermiasta@krakow.agora.pl

A zatem - do dzieła!

REGULAMIN PLEBISCYTU >>>

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.