Ścieżki rowerowe? Wyremontowane zabytki? A może skuteczna walka ze smogiem? Z czego możemy być w Krakowie dumni? Zapraszamy do głosowania w naszym plebiscycie Supermiasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Supermiasta to rocznicowy plebiscyt, w którym czytelnicy „Gazety Wyborczej” mogą zadecydować, co w swoich miastach doceniają najbardziej. Nowy most? Sieć ścieżek rowerowych? Inicjatywa społeczna? Muzeum? Stadion? A może jaśniejące elewacje? Może walka z zanieczyszczeniem powietrza? Może tysiące wyremontowanych kamienic? Rozwój uczelni?

Lepsza okazja się nie powtórzy: w tym roku obchodzimy 30. rocznicę nowoczesnych samorządów. To jedna z reform, które po 1989 roku udały się najlepiej.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Supermiasta. Zachęcamy do udziału w plebiscycie

Spośród propozycji nadesłanych przez czytelników wybraliśmy 9, które powtarzały się najczęściej. Wskazują one te miejsca, z których krakowianie mogą być szczególnie dumni.

Teraz czas na najważniejszą część naszej akcji: głosowanie. Potrwa do 30 kwietnia, wyniki podamy 8 maja (wydłużyliśmy je o dwa tygodnie ze względu na pandemię koronawirusa). Zwycięzcę ogłosimy 8 maja. 16 czerwca odbędzie się uroczysta gala plebiscytu Supermiasta w redakcji „Gazety Wyborczej” w Warszawie.

Nieustannie też czekamy na Państwa opinie i listy. Co się udało? Co zostało przegapione? Co należy poprawić? Najciekawsze głowy opublikujemy w gazecie. Piszcie na adres supermiasta@krakow.agora.pl

A zatem - do dzieła!

REGULAMIN PLEBISCYTU >>>

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  najwazniejszym wydarzeniem ostatniego 30-lecia jest ogloszona dzisiaj czestotliwosc jazdy tramwaju nr 4 - 60 minut. Apelowalam do wladz wielokrotnie o zmniejszenie czestotliwosc lini kurusujacych na Bronowice, bo tramwaj co 2 minuty powodowal korki na skrzyzowaniach od Rydla przez Aleje po Bagatele. ALe takiej szczodrosci ze strony wladz sie nie spodziewalam - 60 minut przed swietami - to monopolizacja zakupow w Zabkach z ich szczodrym palmowo-konserwantowym asortymentem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  W GW cały czas eksponowany jest materiał promocyjny partnera jako element tej akcji. Materiał ten nie jest podpisany i nie widomo kto jest tym tajemniczym partnerem.

  Takie ukryte promowanie osób czy instytucji jest głęboko nieetyczne, a może również niezgodne z prawem. Producent lizaka czy zapałek musi zamieścić informacje o producencie, składzie i pochodzeniu. Wydawałoby się, że tym bardziej ogólnopolski dziennik, który w dodatku nawet jak nie praktykuje zasad, to się na nie powołuje. A nawet skarży, że jest dyskryminowany.

  Milczenie na ten temat jest tak samo urocze jak urocza jest informacja w TVPiS, czyli ma odbiorców w niezbyt dużym poważaniu, ujmując sprawę eufemistycznie. Nieładnie, oj nieładnie..
  @Sonar
  Przeciez pisze ze GW jest organizatorem wiec maja podpisac Material GW na GW?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @Joel25
  A nie?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1