Krakowscy dominikanie rozpoczęli codzienne transmisje mszy świętej z bazyliki Świętej Trójcy. Od poniedziałku do niedzieli w internecie transmitują mszę św. konwentualną o godzinie 18.30 i bezpośrednio po niej - nieszpory.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Transmisje odbywają się na kanale YouTube. "Zapraszamy do łączności duchowej i wspólnej modlitwy. Nasz kościół pozostaje otwarty do prywatnej modlitwy w godzinach od 8.00 do 18.00. Usilnie zachęcamy do pozostania w niedzielę w domach i skorzystania z radiowych, telewizyjnych i internetowych transmisji mszy świętych" - piszą dominikanie na swojej stronie internetowej.

Duchowe wsparcie

"Zapewniamy o naszej modlitwie. Powierzone nam intencje mszalne odprawiamy codziennie w wewnętrznej kaplicy klasztoru, dodatkowo, podczas mszy św. konwentualnej modlimy się w intencjach, które przesyłacie nam pocztą elektroniczną" - dodają zakonnicy.

Dominikanie uruchomili też telefon duszpasterski dla osób potrzebujących duchowego wsparcia. Dzwoniąc pod numer telefonu: 12 362 69 29, można uzyskać połączenie z jednym z braci dominikanów. W tym tygodniu dyżur pełnią w godzinach 9-13, 15-18 i 20-21.

Bądźmy solidarni

"Chociaż dotyka nas wiele ograniczeń i niedogodności, wierzymy, że Bóg ze wszystkiego może wyprowadzić dobro, dlatego ufnie powierzamy się Jego opiece i prosimy o wstawiennictwo św. Jacka. Stosujmy się do zaleceń władz i służb państwowych, bądźmy solidarni w modlitwie i otoczmy troską potrzebujących, zwłaszcza osoby starsze" - piszą dominikanie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ci dominikanie to jacyś tacy ... normalni.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0