Minister zdrowia podał w niedzielę informację o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa małopolskiego. To trzy kobiety i jeden młody mężczyzna. Ich stan jest stabilny. W Małopolsce zakażonych mamy już 20 osób.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób w województwie małopolskim. Wszyscy zostaną przewiezieni do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

"Ich stan jest stabilny. W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku z powiatu krakowskiego oraz kobieta w sile wieku z Krakowa. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 20 osób" - podało biuro wojewody małopolskiego.

Wcześniej o nowych zakażeniach koronawirusem w skali kraju poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

"Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w niedzielnym raporcie z badań epidemii koronawirusa w Polsce.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kobieta "w sile wieku" to znaczy ile lat? RODO znowu wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1