50 zakupionych przyłbic dla Szpitala Uniwersyteckiego i ponad 20 tysięcy złotych przekazanych szpitalowi im. Żeromskiego na walkę z koronawirusem - to efekt zbiórki, którą dla obu szpitali zorganizowali krakowscy sędziowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sędziowie na pomoc szpitalom ruszyli trzy dni temu. ogłoszoną zbiórkę prowadzili pod hasłem „Sędziowie – lekarzom”. Jak podkreślali, chcieli pomóc lekarzom i całemu środowisku medycznemu walczącemu z epidemią koronawirusa.

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. W trzy dni zebrali tyle pieniędzy, że dzięki nim kupili 50 przyłbic dla Szpitala Uniwersyteckiego i przekazali ponad 26 tysięcy złotych na rzecz szpitala im. S. Żeromskiego na walkę z COVID-19.

Przyłbice przekazane przez krakowskich sędziów Szpitalowi Uniwersyteckiemu ( z prawej sędzia Dariusz Mazur)
Przyłbice przekazane przez krakowskich sędziów Szpitalowi Uniwersyteckiemu ( z prawej sędzia Dariusz Mazur)  Archiwum

„Z tej kwoty zostanie zakupiony niezbędny sprzęt ratujący życie w czasie epidemii, a później będzie służył pacjentom” – piszą sędziowie na swojej facebookowym profilu Krakowscy Sędziowie. „Zachęcamy – działajmy razem na rzecz dobra wspólnego. Każdy ma konstytucyjne prawo do ochrony zdrowia. A to jeszcze nie koniec...” – zapowiadają. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem