Prezes krakowskiego sądu okręgowego odwołuje wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne do końca kwietnia. Tak decyzja zapała w czwartek po południu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyjątkiem są tylko sprawy pilne, np. dotyczące tymczasowego aresztowania, zastosowaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania, odebrania władzy rodzicielskiej czy też zagrożone przedawnieniem. Prezes SO wstrzymała też w marcu i kwietniu wyznaczanie nowych terminów rozpraw.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Prezes i wiceprezes Sądu Okręgowego w Krakowie w kwarantannie. Brali udział w posiedzeniu KRS

Wprowadzono zakaz wpuszczania do budynków sądowych innych osób niż pracownicy bądź wykonujących zlecenia dla sądu. Wnioski i skargi będą przyjmowane tylko w wersji pisemnej bądź elektronicznej, nie będzie ich można złożyć osobiście w sądzie.

Wcześnie prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmara Pawełczyk-Woicka odwołała rozprawy do 31 marca. Nie wiadomo, dlaczego zdecydowała o przedłużeniu tego okresu do końca kwietnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  no to trza z pierdla wypuszczać , siedzą za niewinność
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  WIadomo, takie polecenie przyszło z ministerstwa sprawiedliwości do wszystkich sądów w Polsce, tak, że wiecie.... przyzwyczajajcie się ludzie, że szkoły też będą zamknięte do końca kwietnia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0