Koronawirus. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie uruchamia usługę "Zakupy dla seniora". Jest adresowana do krakowian, którzy ukończyli 60 lat, a mieszkają sami lub z osobą z niepełnosprawnością.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Także do tych osób z niepełnosprawnościami, które ukończyły 18 lat, mieszkają same i nie w są w stanie zrobić zakupów.

Kwota nie wyższa niż 150 zł

„W ramach usługi pracownicy Ośrodka będą dokonywać zakupów podstawowych artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w wybranym hipermarkecie posiadającym szeroki asortyment artykułów” – informuje MOPS na swojej stronie.

MOPS przypomina, że koszt zakupów niezbędnych artykułów ponosi zainteresowany. Ważne też, żeby kwota nie była wyższa niż 150 zł. Osoba potrzebująca może zgłosić konieczność dokonania zakupów raz w tygodniu.

Koronawirus. Kontakt z MOPS

Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pod numerem telefonu 887 202 948 od poniedziałku do piątku (w godz. 8–14.30) lub pod adresem: senior@mops.krakow.pl. Zakupy będą dostarczane od godz. 8 w dni robocze w następnym dniu po zgłoszeniu.

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS trzeba podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Każdy zgłaszający będzie też poproszony o podanie numeru PESEL. Chodzi o to, żeby pracownicy socjalni mogli zweryfikować wiek dzwoniącego i „brak możliwości zaopatrzenia w zakupy przez innych członków rodziny”. Dzięki temu będzie można dotrzeć do tych, którzy usługi zakupów potrzebują najbardziej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem