Około stu osób - pracowników i pacjentów szpitala powiatowego w Bochni - poddanych kwarantannie. SOR od godz. 15 pracuje w okrojonym składzie, po tym jak kilka dni temu trafił tu pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem COVID-19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Od godziny 15.00 –  17 marca 2020 roku SOR w Bochni będzie pracował w okrojonym składzie personelu medycznego. Oznacza to, że przyjmowani będą tylko pacjenci w najpoważniejszych stanach, pozostali zostaną skierowani na inne oddziały ratunkowe w regionie" - czytamy na stronie szpitala.

Ma to związek z uzyskaniem pozytywnego wyniku badania na obecność koronawirusa u pacjenta, który był hospitalizowany na oddziale ratunkowym w Bochni z 11 na 12 marca 2020 roku. Mężczyzna zgłosił się z biegunką, z wywiadu z nim przeprowadzonego nie wynikało, że miał kontakt z osobami zarażonymi.

Zgodnie z procedurami personel SOR oraz pacjenci, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym mężczyzną, zostaną objęci kwarantanną.

Decyzja w sprawie ograniczonej pracy SOR będzie obowiązywała do niedzieli, 22 marca 2020 roku. W poniedziałek zapadną nowe ustalenia odnośnie do funkcjonowania SOR w kolejnych dniach.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem