Już 330 studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapisało się do bazy wolontariuszy, którzy wspomogą Szpital Uniwersytecki i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z wirusem SARS-CoV- 2 i potencjalnymi potrzebami w zakresie zabezpieczenia pracy szpitali klinicznych władze UJ CM zdecydowały o utworzeniu bazy studentów chętnych do udzielenia wsparcia – na zasadzie wolontariatu – dla działań podejmowanych przez Szpital Uniwersytecki i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy.

Wolontariusze trzech wydziałów

Za pomocą specjalnego formularza jako wolontariusze zgłaszać mogą się studenci wydziału lekarskiego, farmaceutycznego i nauk o zdrowiu. – Postanowiliśmy stworzyć bazę studentów wszystkich trzech wydziałów UJ CM, która pozwoli nam nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazała się potrzebna – mówi prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.

Już 330 chętnych

Jak informuje Adrian Ochalik, rzecznik UJ, do tej pory w bazie zapisało się już 330 osób, ale nadal można się rejestrować. 

W tym tygodniu studenci-wolontariusze przejdą szkolenia, podpiszą umowy i rozpoczną pracę na oddziałach, do których ich przydzielono. Będą to oddziały Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego - z wyłączeniem oddziału zakaźnego. Praca wolontariuszy będzie polegała na obsłudze telefonicznej, pomocy w rejestracji czy udzielaniu informacji pacjentom. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zapraszam senatora Karczewskiego, aby tez popracowal dla idea
  już oceniałe(a)ś
  0
  0