Władze Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowały o utworzeniu bazy studentów z wydziałów lekarskiego, farmaceutycznego i nauk o zdrowiu, chętnych do udzielenia wsparcia - na zasadzie wolontariatu w uczelnianych szpitalach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Postanowiliśmy stworzyć bazę studentów wszystkich trzech wydziałów UJ CM, która pozwoli nam nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazała się potrzebna – mówi prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.

Jak dodaje, zaraz po ogłoszeniu tego apelu zgłosiło się ponad 100 studentów chętnych do pomocy.

Dwa szpitale kliniczne

Apel ma związek z zagrożeniem epidemiologicznym, jakie spowodował wirus SARS-CoV- 2, i z potencjalnymi potrzebami dwóch szpitali klinicznych: Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Nie na oddziale zakaźnym

Studenci mieliby pomagać w zabezpieczeniu logistycznym placówek oraz na oddziałach - ale, uwaga! - nie na zakaźnym. Druga możliwość to praca call center sanepidu.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: zgloszenie.cm-uj.krakow.pl/index.php/Login

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  prosi? szanowni studenci, pozwoliliście, że by UJ was prosił? a sami nic? zapamiętamy: studenci 2020 nie chcą leczyć chorych
  @ostatnia_deska
  może zamiast złośliwości zmusiłbyś się do odrobiny wysiłku intelektualnego i znalazł w tekście informację że zaraz po apelu zgłosiło się stu studentów co jak na dwa roczniki nie jest mało
  już oceniałe(a)ś
  1
  0