Koronawirus. Po korekcie rozkładów jazdy krakowskie MPK zamyka trzy poczekalnie dla pasażerów i wydłuża ważność najstarszych kart KKM. Kierowcy z kolei tłumaczą pasażerom atakującym ich za nieotwieranie drzwi: - Są pojazdy, gdzie jest to niemożliwe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak poinformowało MPK, od soboty 14 marca zamknięte są poczekalnie dla pasażerów zlokalizowane na pętli Czerwone Maki, na dworcu Czyżyny przy ul. Medweckiego oraz terminal autobusowy przy al. Powstańców Wielkopolskich.

Nie przychodźcie, karty nadal ważne

Jednocześnie zgodnie z decyzją Zarządu Transportu Publicznego ważność najstarszych plastikowych kart Krakowskiej Karty Miejskiej wydawanych przed 2013 r. zostaje wydłużona do końca czerwca 2020 r. Pierwotnie stare karty KKM miały stracić ważność już 31 marca 2020 r. MPK zapewnia pasażerów, że będą one nadal ważne i nie ma potrzeby przychodzenia do punktów sprzedaży biletów, by wymieniać je na nowe. 

– Apelujemy wręcz, aby w obecnym okresie ograniczyć wizyty w punktach sprzedaży biletów – podkreślają przedstawiciele MPK.

To nie wina motorniczych!

Fanpage Platforma Komunikacyjna Krakowa zamieścił apel skierowany do pasażerów. Kilka dni temu MPK poinformowało, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w pojazdach komunikacji miejskiej, jeśli jest taka możliwość, nie trzeba będzie dotykać przycisków do otwierania drzwi. Mieli się tym zająć kierowcy. PPK przypomina jednak, że nie we wszystkich pojazdach jest taka możliwość.

„Przypominamy, że nie wszystkie tramwaje mają możliwość centralnego otwierania drzwi przez prowadzącego! W szczególności wiedeńczyki (składy E1+c3 oraz E1 solo) i düsseldorfczyki (GT8) nie posiadają takiej możliwości – prosimy nie atakować motorniczych za to, że nie otworzyli wszystkich drzwi” – czytamy. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oznakujcie te drzwi, których nie może otworzyć motorniczy.

  A tak na marginesie, 24 jeździ właśnie wiedeńczykiem. Na pętli jakoś wsiadłem przez otwarte drzwi na początku składu, które motorniczy zostawił i poszedł na przerwę. Ale już na trasie nie mógł ich otworzyć czy mu się nie chciało?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0