Koronawirus. Krakowskie dzielnice zawieszają bądź ograniczają swoją pracę. Dotyczy to przede wszystkim dzielnicowych sesji, konsultacji z mieszkańcami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzielnica XIV (Czyżyny) odwołała sesję. Na stronie internetowej „Trójki” (Prądnik Czerwony) pojawiło się ogłoszenie: „Szanowni państwo, mając na względzie obecną sytuację rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz Państwa bezpieczeństwa, informuję, iż od dnia dzisiejszego do końca marca 2020 r. zostają zawieszone wszystkie dyżury radnych, komisje, porady prawne oraz przyjmowanie stron".

„Piątka” (Krowodrza) „zachęca mieszkańców do kontaktu telefonicznego” i ograniczenie wizyt w siedzibie dzielnicy.

– Odwołujemy spotkania, które mieliśmy zaplanowane, zwłaszcza konsultacje z mieszkańcami. Właśnie zarekomendowałem radnym, żeby przesunąć również sesję, która miała odbyć się 26 marca – mówi Tomasz Daros, przewodniczący dzielnicy I (Stare Miasto).

Siedziba Dzielnica I nie będzie na razie czynna. Osoba, która prowadzi sekretariat, ma pracować zdalnie, używając służbowego sprzętu, w tym telefonu komórkowego (jego numer jest podany na stronie internetowej).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem