Po odwołaniu zajęć i wprowadzeniu ograniczeń w przyjmowaniu gości w akademikach, AGH idzie krok dalej i zakazuje zgromadzeń na miasteczku studenckim. W praktyce oznacza to zakaz imprez, spotkań towarzyskich i grillowania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Odwołanie zajęć, wyjazdów i konferencji to nie są jedyne ograniczenia wprowadzone przez krakowskie uczelnie. Studenci i doktoranci większości z nich otrzymali też wytyczne co do akademików, w których zaprzestano kwaterowania nowych osób, wprowadzono też zakazy odwiedzin przez gości z zewnątrz. Takie regulacje obowiązują m.in. w domach studenckich Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Uniwersytetu Ekonomicznego.

Koronawirus - trzy zakazy na AGH

W środę podobne rozwiązania wprowadzono na Akademii Górniczo-Hutniczej, zapowiedziano też wzmożone sprawdzanie kart mieszkańców, do 14 kwietnia obowiązywać ma też zakaz wynajmowania hosteli (nawet przez niestacjonarnych studentów AGH).

W czwartek uczelnia postanowiła pójść krok dalej i wprowadziła całkowity zakaz zgromadzeń na terenie całego miasteczka studenckiego. Jak tłumaczy AGH, w praktyce oznacza to trzy zakazy: grillowania, spotkań towarzyskich na terenie miasteczka studenckiego AGH oraz organizacji wszelkich imprez. Obowiązują one zarówno mieszkańców miasteczka, jak i osoby spoza kampusu.

Czas wolny od zajęć to nie czas imprezowania

- Wiemy, że jesteście tego świadomi, ale jeszcze raz przypominamy: czas wolny od zajęć nie jest równoznaczny z czasem imprezowania - czytamy w komunikacie uczelni, która zapewnia też, że wkrótce studenci otrzymają od swoich wydziałów informacje o formach nauki i zajęciach online, które będą się odbywać do 25 marca.

AGH zachęca do wykorzystania tego okresu na samodzielną naukę, na którą, jak wiadomo, często w codziennym natłoku obowiązków brakuje czasu.

- Mamy nadzieję, że zwycięży zdrowy rozsądek i znajdziemy wszyscy alternatywne sposoby spędzania czasu, inne niż gromadzenie się na miasteczku studenckim AGH - czytamy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  NA miasteczku ??? Chyba W miasteczku. Litości !
  @zazu
  wyjątkowo tu "na miasteczku"
  już oceniałe(a)ś
  5
  0